Wiara jak ziemniaki
Wiara jak ziemniaki

Film opowiada o życiu szkockiego farmera Angusta Buchana (Frank Rautenbach), który w poszukiwaniu lepszego i spokojniejszego życia przyjeżdża z Zambii do KwaZulu Natal w RPA. W obliczu nowych wyzwań, trudów oraz stresu związanego z zakładaniem nowej farmy, Angus jest bliski poddania się i załamania. Wtedy w jego życie wkracza Bóg. Wiara mężczyzny zaczyna z każdym dniem wzrastać, podobnie jak zasadzone przez niego ziemniaki. A dodać należy, że rzecz dzieje się podczas niespotykanej suszy, bez choćby nikłej szansy na deszcz. Wiara jak ziemniaki jest ekranizacją prawdziwej historii, czym tym bardziej wzrusza i przynosi nadzieję. Niekiedy w życiu człowieka nie wystarczają jedynie ludzkie siły, pomysły i ambicje. Potrzebna jest wiara i pokładanie nadziei w samym Stwórcy. Ta historia jest dowodem na to, że cuda dzieją się właśnie tam, gdzie w pełni zaufa się Bogu, choć po ludzku może wydawać się to szaleństwem.


TBN poleca:

Na poddaszu

wiara i rozwój osobisty

Na tym poddaszu niebo dotyka ziemi, a duchowa rzeczywistość nawiedza zwykłą codzienność. Boże cuda, znane z kart Biblii, mają dziś miejsce w różnych zakątkach świata. Fascynujące historie gości programu są tego żywym dowodem. W wywiadach z osobami z różnych krajów poruszane są m.in. takie tematy, jak uzdrowienia, opętania i egzorcyzmy, spotkania z aniołami, proroctwa, sny, wizje oraz inne doświadczenia realności i bliskości Boga. Powstał on dzięki współpracy laureata wielu nagród, operatora filmowego Adama Bajerskiego, reżyser Ewy Bajerskiej i gospodarza Agaty Wartak (wcześniej Marcela Płoszczyńskiego).

Max Lucado. Niezachwiana nadzieja

wiara i rozwój osobisty

Świat jest niestabilny. Czasami czujemy, jakby grunt chwiał się nam pod nogami. Pośród narastającego lęku i niepewności jutra - Ty zbuduj swoje życie na Bożych obietnicach! Jak tego dokonać? W każdym odcinku programu „Niezachwiana nadzieja”, Max Lucado przygląda się Bożym obietnicom, których prawdy to mocny fundament i niezachwiana nadzieja podczas najciemniejszych życiowych burz.

Dotyk Boga – sezon 2

wiara i rozwój osobisty

Drugi sezon „Dotyku Boga”, a w nim ani jego kolejni goście, tacy jak: muzyk Jake Hamilton, misjonarz Surprise Sithole czy działacz społeczny na rzecz prześladowanych przez ISIS – Majed El Shafie. W nowych odcinkach widzowie ujrzą zadziwiające przygody z Bogiem i podróże w najbardziej niebezpieczne zakątki świata.