10 najlepszych prezentów na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka przygotowałam dla Was listę prezentów, którymi możecie obdarować swoje pociechy. Pamiętajmy, że na najpiękniejsze prezenty nie trzeba wydawać fortuny. Gdy jako rodzice włożymy trochę wysiłku oraz kreatywności, w przygotowanie tego szczególnego dnia, będzie on dla dzieci niezwykły i niezapomniany.

1. Wycieczka
Całodniowa wycieczka nie tylko zachwyci dzieci, ale dzięki spędzeniu czasu razem budujecie więź ze swoimi pociechami. Rozejrzyjcie się w Waszej okolicy za parkami tematycznymi, wesołymi miasteczkami czy agroturystyką ze zwierzętami. Zapytajcie również o zdanie dziecko, gdzie chciałoby się wybrać. Uczymy dziecka wtedy, podejmowania decyzji oraz pokazujemy jak ważne, jest dla nas jego zdanie.

2. Piknik
Jeżeli nie możecie sobie pozwolić na całodniowy wyjazd, bo pracujecie, warto spakować kosz piknikowy i wyjść nawet do ogrodu lub parku. Zabawy na świeżym powietrzu są bardzo wskazane dla naszych pociech. A i my grając w berka, poczujemy swoje wewnętrzne dziecko. Pamiętajmy o zabraniu ze sobą smakołyków, koca, piłkę oraz zapasowych ubrań, gdyby pogoda miałaby się zmienić.

4. Bal
Jeżeli pogoda za oknem w dzień dziecka nie rozpieszcza zawsze, możecie zorganizować bal. Dzieci kochają przebieranki! Jeszcze sprawicie im radość, gdy sami się dołączycie do zabawy jako piraci, rycerze czy księżniczki, a nawet dzieci.

5. Konkurs
Jeżeli mamy więcej niż jedno dziecko fajnym pomysłem są konkursy. Tutaj rządzi kreatywność rodziców. Konkurs muzyczny, recytatorski, tańca, na najładniejszy strój, na najpiękniejszy rysunek. Z każdej dziedziny można coś znaleźć dla swoich pociech. Pamiętajmy, by każde dziecko nie ważne, na którym miejscu dostało nagrodę. Przecież to ich święto!

6. Latawiec
Puszczanie latawców jest samo w sobie frajdą. Jednak gdy jest własnoręcznie robiony i ozdabiany, zapewnia on całodniową zabawę.

7. Cukiernia
Dzieci uwielbiają wszystko, co słodkie. Warto w ten dzień dać im wolną rękę w przygotowaniu ich. Domowe lody, babeczki czekoladowe lub kruche ciasteczka z owocami — są bardzo łatwe w przygotowaniu, a ile radości sprawią.

8. Basen
Wyprawa na basen dostarczy dzieciom atrakcji. Starsze dzieci wyszaleją się na zjeżdżalniach, a młodsze będą okupować brodzik. Warto pamiętać, że jeśli wybierzemy basen odkryty, musimy zastosować wodoodporne kremy z filtrami, by nie poparzyło naszych pociech.

9. Skarb
Wyprawa po skarb jest świetnym pomysłem na zabawę na powietrzu, jak i w domu. Chowamy fanty, rysując mapę z trasą, można dodatkowo dołączyć zagadki i zadania do wykonania, by otrzymać następną część mapy. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i również dla dorosłych.

10. Ognisko
Po dniu pełnym atrakcji możemy przygotować ognisko. Bliskość oraz czas spędzony wspólnie na śpiewanie piosenek, oraz rozmowy, będzie na długo zapamiętany przez dzieci.

 

Joanna Godek-Kowalska