„Bóg nie umarł” | 16.10.2018 r.

Już 16 października 2018 r. odbędzie się druga edycja wydarzenia „Bóg nie umarł”, które mieliśmy przyjemność objąć patronatem. Będzie to wykład apologetyczny na temat naukowych dowodów istnienia Boga.

Prelegentami podczas tego wydarzenia będą goście z USA. Pierwszy z nich to dr Rice Broocks – autor książki „Bóg nie umarł”. Publikacja ta w krótkim czasie stała się światowym bestsellerem i inspiracją do nakręcenia filmu o tym samym tytule. Autor miał przyjemność osobiście wręczyć swoją książkę papieżowi Franciszkowi.

Dr Broocks napisał później kolejne dwie książki (Człowiek Mit Mesjasz oraz The Human Right), do których powstały filmy w ramach tej samej serii – Bóg nie umarł 2 i 3. 

Tytuł doktora w dziedzinie misjologii zdobył na Fuller Theological Seminary w Pasadenie w stanie California. Przemawiał do dziesiątek tysięcy studentów na uniwersytetach w Azji, Afryce, Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Jest współzałożycielem Every Nation, organizacji zrzeszającej kościoły oraz duszpasterstwa akademickie w ponad 70 krajach. 

W swoich wykładach przedstawia w jasny i zwięzły sposób dowody na istnienie Boga oraz prawdziwość chrześcijaństwa. Omawiając znaczenie dobra, zła, moralności, analizując możliwe początki wszechświata i życia, pomaga zrozumieć naukowe oraz filozoficzne argumenty związane z wiarą chrześcijan. Wykłady te przeprowadzał często wspólnie z takimi naukowcami jak dr Michael Guillen, dr William Lane Craig, czy dr Brian Miller.

Drugim mówcą będzie Michael Guillen, który posiada doktorat z fizyki, matematyki i astronomii. Dr Michael Guillen jest trzykrotnym zdobywcą Nagrody Emmy, znanym autorem, byłym wykładowcą fizyki Uniwersytetu Harvarda. To znany i uwielbiany redaktor ABC News Science, stanowiska które piastował przez 14 lat (1988-2002). W tej roli regularnie występował w różnych amerykańskich programach. Jest również gospodarzem „Skąd to pochodzi?” popularnego godzinnego programu nadawanego w The History Channel, który jest nadawany od jesieni 2006 r. 

Jego artykuły były publikowane w różnych czasopismach, takich jak: Science News, Psychology Today, New York Times oraz Washington Post. Posiada swoją kolumnę i regularnie pisze do: Fox News, US News and World report oraz The Christian Post. 

Dr Michael Guillen swój licencjat z nauk ścisłych otrzymał na Uniwersytecie Kalifornijskim, a doktora w dziedzinie fizyki, matematyki i astronomii na Uniwersytecie Cornella (należący do Ligi Bluszczowej). Otrzymał również honorowy tytuł doktora na Uniwersytecie Maryland oraz Pepperdine. W 2000 r. został przyjęty do słynnego, ze stuletnią tradycją Klubu Odkrywców. Jest również członkiem SAG-AFTRA oraz Writers Guild of America. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

Gdzie: Kraków, kino Kijów

Kiedy: 16.10.2018 r., godz. 19:00

WSTĘP WOLNY

 

Serdecznie zapraszamy!