Camino bez barier – nie zatrzyma nas niepełnosprawność!

Źródło: materiały Camino bez barier

 

Każdy z nich jest w innym wieku, pochodzą z różnych stron, mają bardzo różne wykształcenie i odmienne zainteresowania. Pozornie nie powinno ich nic łączyć. A jednak! Spotkali się w "Klice" - Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół. Tam okazało się, że łączy ich wspólne marzenie: przejść pieszo szlak św. Jakuba do Santiago de Compostela. Czworo z nich to osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach - więc wyzwanie będzie trochę większe. Jednak dotarcie do Santiago to ich marzenie. Mają zamiar udowodnić, że niepełnosprawność nie musi stawać na drodze do osiągania zamierzonych celów. Pragną również przetestować swoją gotowość do wzajemnej pomocy i jeszcze bardziej otworzyć się na potrzeby bliźniego.

Ich podróż marzeń rozpoczyna się w sierpniu 2018. Trasa, którą wybraliśmy, to Camino Norte. Planują przejść pieszo minimum 300 kilometrów. Mają nadzieję, że ich przedsięwzięcie stanie się inspiracją dla innych ludzi, by zaczęli żyć pełnią życia, gdyż ograniczenia istnieją jedynie w naszych głowach.

Główne wyzwanie, które przed nimi stoi, to pozyskanie funduszy. Niepełnosprawność nie obniża w żaden sposób ich motywacji, jednak drastycznie zwiększa koszty realizacji projektu, do kwoty przekraczającej ich indywidualne możliwości.

Osoby, które chciałby wesprzeć tę odważną grupę, zachęcamy do wpłat: https://zrzutka.pl/9xjp8g

Więcej o całej akcji: http://www.caminobezbarier.pl i www.facebook.com/CaminoBezBarier