CHARYTATYWNY KONCERT MATE.O/TU DLA IZRAELSKICH DZIECI Z MIASTA RAKIET

Koncert uwielbienia MATE.O/TU to wydarzenie charytatywne, mające na celu zbiórkę pieniędzy na konkretny cel: kolonie w Polsce dla dzieci z miasta rakiet.

Sderot, zwane miastem rakiet, jest ładnym, zadbanym miasteczkiem w Izraelu, położonym ok. 2 km od Strefy Gazy. Jedna z polskich gazet podała, że przez ostatnie piętnaście lat stało się ono najbardziej zbombardowanym miastem na świecie. Na początku dochodziło do ogromnych tragedii, ginęły dzieci i dorośli, ale miasto nie poddało się. Dziś na każdym kroku znaleźć można schrony. Dzięki najwyższej ostrożności i ochronie antyterrorystycznej od dziesięciu lat nikt nie zginął, jednak mieszkańcy żyją w ciągłym strachu, a dzieci cierpią na zespół stresu pourazowego (PTSD).

Od 2014 r. Fundacja Anioły Kultury, pozostając w ścisłej koalicji z lokalną organizacją Hands of Mercy, prowadzi programy pomocowe, obejmując wsparciem samotne matki i rodziny wielodzietne. Podczas prowadzonych warsztatów plastycznych „Moje marzenie”, najwięcej prac namalowanych przez dzieci z miasta rakiet dotyczyło dalekich podróży i przygód wakacyjnych. Latem zeszłego roku Fundacja przeprowadziła wstępną ankietę, która wykazała ogromne zainteresowanie perspektywą wakacji w Polsce.

 

Źródło: Anioły Kultury
Źródło: Anioły Kultury

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak narodził się projekt „Kolonie dla dzieci z miasta rakiet”. Aby pomóc w realizacji tego projektu powstał pomysł charytatywnego koncertu MATE.O/TU. Po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów kolonii. Organizator zaprasza na koncert wszystkich, którzy pragną wesprzeć realizację projektu i spełnić marzenia izraelskich dzieci.

➡️ Kiedy: 15.06.2018 

➡️ Gdzie: Warszawa, kościół DOM ul. Gotarda 16

➡️ Godz. 19.30

➡️ WSTĘP WOLNY

Wszyscy, którzy chcieliby mieć finansowy wkład w organizację kolonii, a nie mogą uczestniczyć w koncercie, mogą dokonać przelewu na konto bankowe Fundacji Anioły Kultury: tutaj. Więcej o tym dobroczynnym projekcie: http://www.aniolykultury.pl.