Czerwcowe nuty z Bożym przesłaniem

ks. Bartczak - „Odchodzę”

Najbardziej znany raper wśród księży przyzwyczaił nas do swojego pozytywnego flow. Tym razem próbuje nakłonić nas, aby nie marnować życia, ale poświęcić je Bogu.  Utwór to także zachęta do nauki wykorzystywania każdej chwili, by z uśmiechem na twarzy wypełniać swoje życie dobrymi czynami. 

 

Rapbrothers - „T.M.B.J”

Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda życie księdza przed odkryciem powołania, w tym utworze znajdziecie odpowiedź. Każdy ksiądz był kiedyś młody i każdy ksiądz ma za sobą mniej lub bardziej bolesne przeżycia oraz wspomnienia. Utwór jest również szczerą historią o przemianie i mocy Bożego wsparcia. 

 

Dorota Korotkiewicz - „Jesteś święty”

Zmieniamy kierunek o sto osiemdziesiąt stopni. Z elektrycznych, młodzieżowych dźwięków przenosimy się w stronę delikatnych rytmów. Spokojna ballada to nie tylko wychwalanie Boga, ale również przypomnienie, jak ogromna jest Boża miłość. Oklepany temat? Być może. Ale przecież nam, grzesznym chrześcijanom, bez przerwy trzeba o tym przypominać.

 

Iwona Pietrala - „Ty jesteś dobry”

Wychwalać Boga można wszędzie i w każdy możliwy sposób: w domu, w lesie, w ogródku, samotnie, w parze, z rodziną, tańcząc, stojąc. Łaska Boża jest w każdym z nas. Szkoda, że nie wszyscy promieniujemy nią tak jak bohaterowie teledysku Iwony Pietrali. 

 

Michał Wargocki - „Dzień”

Który chrześcijanin nie miał identycznego problemu? Kto z nas o poranku nie rozplanowywał ambitnie swojego dnia? Kto nie chciał o wschodzie słońca zmieniać siebie i świata? Kto z nas w ciągu doby nie spartaczył tych planów? Jak wyglądałby kolejny dzień, gdyby w nocy nie przychodził On?

 

Exodus15 - „Było nie minęło”

Oto piosenka, do której chętnie bym potańczyła. Najlepiej przy pełnym słońcu i w temperaturze 25 stopni Celsjusza.  Kiedy na nią natrafiłam, w pierwszej chwili pomyślałam, że przez przypadek włączyła mi się pewna stacja komercyjna, w której puszcza się podobne piosenki. Tymczasem okazało się, że to Exodus15 stworzył naprawdę solidny, klubowy utwór z mądrym przekazem i tym samym dostarczył nam masę pozytywnych emocji.

 

Małe TGD i Roksana Węgiel - „Nie z tej ziemi” 

Zdecydowałam się dorzucić tę piosenkę do swojego zestawienia, choć w tekście nie znajdziemy bezpośrednich odniesień do Boga. Ale kiedy wsłuchuję się w słowa wyśpiewywane przez Roksanę i ekipę z Małego TGD, wyczuwam w nich Bożą moc. Być może ukrytą, schowaną za słowami, przemyconą, jednak ona tam jest i na pewno ma wpływ na każdego pojedynczego słuchacza.