Cztery poradniki, które pomogą ojcu zrozumieć dziecko

Przekonanie, że to mama zajmuje się wychowaniem dzieci, a ojciec – zarabianiem pieniędzy, już dawno przestało być aktualne. Tato w równym stopniu odpowiada za rozwój dziecka. Niestety na rynku wydawniczym wciąż dominują poradniki dla kobiet wychowujących dzieci. Dzisiaj skompletowaliśmy dla Was cztery książki napisane z myślą o ojcach.

 

„Tato, jakiego potrzebują twoje dzieci” - Carey Casey

Ojcowie są różni, ale każdy z nich popełnia błędy. Czasem muszą przebrnąć przez podobne problemy, innym razem te kłopoty zdarzają się nietypowe. Dlatego doskonałym pomysłem na książkę jest zestawienie kilku różnych historii mężczyzn wychowujących swoje pociechy. Każdy rozdział to inna opowieść ojca o jego życiu, o jego wzlotach i upadkach. Mężczyźni, bazując na własnych doświadczeniach, opowiadają o pracy i rozwoju, a także udowadniają, że istnieją rozwiązania dla każdego problemu. 

 

„ILE ZNACZY TATA. Trwały ślad, który ojciec zostawia w życiu córki’ - Kevin Leman

Mówi się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni – z Marsa. Jest w tym odrobina prawdy – czasami mamy problem, żeby dogadać się z drugą płcią. Autor zdaje sobie z tego sprawę, dlatego stworzył poradnik dla ojców, którzy chcą zbliżyć się do córek. W książce znajdziemy porady, w jaki sposób wychowywać dziecko: jakich używać słów, by je docenić i skarcić, jak przetłumaczyć jego język na swój rozum i zrozumieć, kiedy będzie potrzebować pomocy, choć o tę pomoc nie zamierza prosić. 

 

„Zabawa, nauka, rozwój. Dla ojców przedszkolaków. Seria: Przygoda bycia ojcem” - Ken Canfield

Tym razem zaproponujemy coś dla ojców ściśle określonych dzieci: przedszkolaków. W wieku przedszkolnym zarówno dzieci, jak i rodzice wkraczają w nowy, nieznany etap życia. Dzieci się rozwijają, a ojcowie muszę je w tym wspierać, oferując im zabawę, bezpieczeństwo, miłość, ale również dyscyplinę. Poradnik napisany przez Kena Canfielda pomoże niejednemu tacie przebrnąć przez tę rundę wychowywania. A gdy przejdziemy do kolejnego etapu, warto sięgnąć po kolejne pozycje tego samego autora: „Wspólne odkrywanie świata dla ojców dzieci w wieku szkolnym” i „Wspaniały czas zmian. Dla ojców nastolatków”

 

„Projekt SUPERTATA. Dziesięć narzędzi potrzebnych każdemu ojcu” - Gregory W. Slayton

Jeśli poszukujecie idealnego poradnika dla mężczyzn, ta pozycja może Wam się spodobać. Gregory Slayton wie, w jaki sposób pisać, aby ułatwić panom przyswojenie nauki. Książka jest logiczna, konkretna i uporządkowana, nie zawiera ani grama zbędnej wiedzy. Autor w punktach prezentuje nam narzędzia pomocne w wychowaniu dziecka, a każdy rozdział kończy się pytaniami skłaniającymi do refleksji.