Eksplozja | Koncert Grzegorza Kloca już 11 maja!

Źródło: Archium prywatne Grzegorza Kloca.

 

Grzegorz Kloc jest polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, producentem muzycznym i działaczem społecznym. Współpracował m.in. z Natalią Niemen, Beatą Bednarz, Anitą Lipnicką, Marylą Rodowicz, Natalią Kukulską, Ryszardem Rynkowskim, Haliną Frąckowiak, Mietkiem Szcześniakiem, De Mono i Daab. Podczas całej swojej działalności artystycznej Grzegorz zagrał ponad tysiąc dużych koncertów oraz udzielił setki wywiadów w mediach ogólnopolskich. Ma na koncie trzy solowe albumy: Na skrzydłach miłości, Powrót Łazarza i Idę po wodzie, a przed nami zapowiedź kolejnego. W wywiadzie dla nas opowiada o swoim nowym krążku i zaprasza na koncert zapowiadający nową płytę Eksplozja, który odbędzie się już 11 maja w Warszawie. Kliknij, by poznać szczegóły.

 

TBN Polska: Ile piosenek znajdziemy na Twojej płycie?

Grzegorz Kloc: Na nowej płycie Eksplozja znajdzie się 13 kompozycji.

 

TBN Polska: Czy są one zróżnicowane gatunkowo?

Grzegorz Kloc: W pewnym sensie są spojone gitarowym sznytem, ale jednak każda z nich jest inna i opowiada o czymś innym. W zasadzie pośród 13 utworów na nowej płycie minimum 8 z nich to potencjalne single radiowe.

 

TBN Polska: Jaki muzyczny klimat utrzymujesz na płycie?

Grzegorz Kloc: Płyta ma fajną melodykę. Jest zróżnicowana, od ballad i spokojnych momentów do bardzo energetycznych. Zdarzają się też dłuższe fragmenty improwizowane, przy których można zwyczajnie odpocząć. Nie jest tak, że na płycie są same króciutkie 3-minutowe pioseneczki. To poważna i dojrzała płyta, z głębokim przesłaniem, a niektóre utwory to prawie suity. Doskonale sprawdza się zarówno do samochodu, jak i do cichego czasu z Bogiem. Znajdziemy na niej dużo mocnych rockowych momentów, jak i ciche spokojne, przestrzenne aranżacje smyczkowe.

 

TBN Polska: Jak długo pracowaliście nad tą płytą?

Grzegorz Kloc: Praca nad albumem trwała ponad 15 miesięcy. Dwa miesiące przerwy zaliczyliśmy z powodu powodzi w domu i kolejne dwa z powodu grypy. Pozostałe 11 miesięcy to żmudna praca, czas testów brzmieniowych i wokalnych.

 

TBN Polska: Czym nas tym razem zaskoczy ten nowy album?

Grzegorz Kloc: Nie wiem, czy w ogóle moje płyty mają kogoś zaskakiwać… Ideałem byłoby gdyby przybliżały do relacji z Ojcem w niebie.

 

TBN Polska: Czy znajdziemy tu utwory, które wykonujesz wspólnie z innym artystą?

Grzegorz Kloc: W singlowym utworze Perły pojawia się wokal mojej żony Olgi. W przyszłości możliwe, że Olga więcej pośpiewa. Agnieszka Walewander-Adamczyk śpiewa ze mną w utworze Dziękuję. W piosence Szukam Cię usłyszymy głos Marty Siedlec, która pojawiała się już na płycie Idę po wodzie. Mariusz Matera śpiewał w chórkach m.in. w utworze Perły. Emilka Górska również na moment pojawia się wokalnie. Są to wszystko głosy z Lubelszczyzny z bardzo ciekawymi barwami i dużym talentem.

 

TBN Polska: Kto jest autorem tekstów piosenek?

Grzegorz Kloc: Za warstwę tekstową odpowiada moja żona Olga. Od 19 lat tworzymy duet autorsko-kompozytorski. Nieraz wymieniamy się rolami i Olga przynosi kawałek melodii, a ja ją kończę. Innym razem ja przynoszę fragment tekstu i Olga to obrabia. Współpraca kwitnie i rozwija się.

 

TBN Polska: Czy z któregoś utworu jesteś najbardziej zadowolony?

Grzegorz Kloc: Jestem zadowolony z wszystkich kompozycji. W jednym utworze pojawia się bardzo ciekawa i wyjątkowa barwa głosu, ale nie mogę zdradzić szczegółów…

 

TBN Polska: Jaki charakter ma Twój nowy album?

Grzegorz Kloc: Na każdej z moich płyt nie brakuje uwielbienia i chwały. Na każdej z nich znajduje się też jakieś ewangelizacyjne i prorocze przesłanie. Nie potrafię tego oddzielić. To jest wszystko razem, jakby w pakiecie.

 

TBN Polska: Do kogo pragniecie dotrzeć ze swoim przekazem?

Grzegorz Kloc: Chciałbym dotrzeć do wszystkich, do młodych i starych, a szczególnie do tych, którzy chcą pójść o krok dalej.

 

TBN Polska: Powiedz nam coś jeszcze o swojej nowej płycie.

Grzegorz Kloc: Płyta Eksplozja nie ma za zadanie szpanować swoim brzmieniem. Ma natomiast nas doprowadzić do miejsca, gdzie się zatrzymamy i przeżyjemy coś z Bogiem. Niech eksplozja Ducha Świętego dokona w nas pracy i przemienia nasz umysł oraz wprowadza w relację z Panem. Moja nowa płyta ma otwierać, poszerzać, rozwijać i inspirować, a także wznosić na wyższy poziom. Niech Eksplozja idzie w Polskę i wykonuje swoją pracę, abyśmy wzbijali się w górę jak orły.

 

TBN Polska: Grzegorzu, bardzo dziękujemy za rozmowę.

 

Szczegóły na stronie wydarzenia.