Filmy na jesienną chandrę

Dołuje Was przeciągający się okres kwarantanny? Czujecie się przybici szarą jesienną pogodą? A może po prostu potrzebujecie chwilowej ucieczki? Przygotowałam dla Was sześć filmów, które zabiorą Was do innych światów, zapoznają Was z ludźmi zmagającymi się z problemami podobnymi do naszych i podpowiedzą Wam, gdzie poszukiwać szczęścia i jak walczyć z demonami.

 

„Pokój modlitwy”

Gdy modlitwa jest szczera, może obrócić życie o sto osiemdziesiąt stopni. Właśnie takiej prawdziwej szczerości w modlitwie poszukuje bohaterka filmu, agentka nieruchomości o imieniu Elizabeth. Kobieta początkowo nie potrafi zrozumieć, kim jest Bóg i w jaki sposób należy się modlić. Dopiero gdy problemy zaczynają ją przerastać, ona pojmuje, na czym polega spotkanie z Bogiem. Z Bożą pomocą rozpoczyna długą i chwilami przepełnioną cierpieniem walkę o małżeństwo i rodzinę.

 

„Niespełniony plan”

Kiedy Nathan poznaje Shelly, nie wie, jak wiele mają ze sobą wspólnego. O ich losach zadecydowała decyzja jednej osoby. Lindy. Z kolei Linda przez całe swoje dorosłe życie zmaga się z wyrzutami sumienia. W młodej dziewczynie o imieniu Tori dostrzega siebie sprzed kilku lat. Zauważa, że nastolatka zaczyna popełniać identyczne błędy. Postanawia walczyć nie tylko o sumienie dziewczyny, ale również o życie jej dziecka.

 

„Chata”

Najgorszym możliwym wydarzeniem w życiu każdego rodzica jest utrata dziecka. Zrozpaczony Mack nie potrafi pogodzić się ze śmiercią córki, obwinia siebie o jej zaginięcie. Kiedy otrzymuje podpisany przez Tatę list z zaproszeniem do chaty, czuje potrzebę odwiedzenia tego pechowego miejsca, w którym wcześniej znaleziono dowody potwierdzające śmierć dziewczynki. Przepiękna i pouczająca historia o spotkaniu z Bogiem pod różnymi postaciami, o nauce przebaczaniu sobie i wrogom oraz o bolesnej drodze przez żałobę.

 

„Bóg jeszcze nie umarł”

Film porusza temat odwiecznej wojny pomiędzy nauką i religią. Podczas wykładu filozofii Josh, student pierwszego roku, buntuje się przeciwko poglądom zatwardziałego ateisty, profesora Radissona. Zirytowany profesor wyznacza chłopakowi dodatkowe zadanie: musi przekonać resztę siedzących na sali studentów, że Bóg istnieje. Josh jest przykładem potężnej wiary i ufności w Boże plany. Jego zdecydowana postawa intryguje studentów, którzy zaczynają zadawać pytania o swoją wiarę.

 

„Jestem Gabriel”

Promise to ponure miasteczko w Teksasie, prześladowane przez pecha. Mieszkańców męczy ciągłe bezrobocie, niepewna przyszłość i nieustanna susza. Pewnego dnia w Promise zjawia się Gab, chłopiec, który zaskakuje swoją widzą na temat najbardziej intymnych szczegółów z życia mieszkańców. Dzięki głębokiej wierze Gabriela i jego częstym rozmowom z Bogiem, w miasteczku zaczynają dokonywać się cuda.

 

„Bezcenny dar”

Jason to chłopak, który nie ma wiele wspólnego ze świętością. Poznajemy go podczas pogrzebu dziadka zachowującego się jak rozpuszczone dziecko. Senior w swoim testamencie zapisuje mu bajeczny spadek w zamian za wykonanie serii zadań. Skuszony obietnicą olbrzymich pieniędzy chłopak pokonuje kolejne wyzwania, ucząc się pracy, pokory, współczucia i przebaczania.