Gitarzysta Korn na chrześcijańskiej konferencji?

Brian ‘Head’ Welch jest doskonale znaną postacią, szczególnie wśród fanów muzyki heavymetalowej.
W 2004 roku został ogłoszony jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów według magazynu Guitar World. Przez lata był gitarzystą w zespole Korn, z którego odszedł po nawróceniu. Napisał kilka książek o swoim życiu i o spotkaniu Boga, założył także zespół Love and Death. Muzyk angażuje się w działalność charytatywną – adoptował w Indiach 212 dzieci i założył sierociniec w Baligerii. Jak powiedział Welch: Otworzyły mi się oczy na los dzieci żyjących na ulicach. Uświadomiłem sobie, że muszę im pomóc. W lutym 2013 r. Head wrócił do składu grupy Korn.

Źródło: wikipedia.org

31 marca zespół Head’a zagra na warszawskim Torwarze, a już w sobotę 1 kwietnia Brian będzie gościem na konferencji Steiger Compact: #misjawmieście i weźmie udział m.in. w panelu z innymi muzykami: Provoke & Inspire. Jest to odbywająca się na całym świecie seria wykładów mających na celu prowokować i inspirować chrześcijańskich artystów do używania danego im przez Boga talentu, aby nieść w ten sposób Dobrą Nowinę. Artyści spróbują opowiedzieć o tym, jak to jest dzielić się przez sztukę oraz muzykę swoją wiarą oraz tym, kim naprawdę jest Jezus. Szukasz inspiracji? Chcesz posłuchać, jak zrewolucjonizować świat dla Jezusa? Nawet, jeśli nie jesteś artystą i z muzyką nie masz nic wspólnego, WPADNIJ – na pewno wyniesiesz coś cennego dla siebie.

Obejrzyjcie wywiad z Brianem ‘Headem’ Welchem oraz Davidem Pierce’em i zobaczcie, czego możecie spodziewać się na panelu!

Więcej informacji i rejestracja pod adresem: http://compact.steiger.org