Hillsong zdobywcą nagrody American Music Award 2016

20 listopada w Los Angeles miało miejsce uroczyste wręczenie nagród American Music Awards (AMA) 2016. Podczas tego wydarzenia zespół Hillsong United został uhonorowany statuetką w kategorii ulubiony artysta inspirujący współcześnie. Jest to niezwykłe wyróżnienie, ponieważ nagrody są wręczane w oparciu o popularność danego artysty, wśród zwycięzców przeważnie znajdują się światowe gwiazdy muzyki takie jak Justin Bieber, Rihanna czy Beyoncé.

Nagrody nigdy nie są naszym ostatecznym celem, ale bardzo się cieszymy, że fani na nas głosowali. Chcielibyśmy wszystkim podziękować za wsparcie i docenienie naszej twórczości. - podkreśla jeden z członków zespołu. 

Hillsong United to australijski zespół muzyczny, który rozpoczął swoją działalność w 1998 roku. Ich twórczość to współczesna muzyka chrześcijańska połączona z elementami rocka, która inspiruje i nawiązuje tematyką do wartości biblijnych. Na swoim koncie mają już dziesiątki wydanych płyt w tysiącach egzemplarzy. Byli już trzykrotnie nominowani do AMA. W 2015 r. Hillsong United otrzymał nagrodę Billboard Music Award w kategorii topowy artysta chrześcijański. W tym roku wydali nowy album zatytułowany Of Dirt And Grace: Live From The Land. Część utworów z ich nowej płyty była nagrywana w Izraelu. We wrześniu tego roku na ekranach kin zadebiutował film zatytułowany Hillsong - Let Hope Rise, towarzysząca mu ścieżka dźwiękowa miała premierę wczesną jesienią. W październiku na 47. Gali GMA Dove Awards, Hillsong otrzymał aż dwie nagrody za album Empires.