Newsy & Aktualności:

TBN Polska patronem książki „Namaszczenie Debory”

Debora – postać biblijna, prorokini i sędzia w dawnym Izraelu. Jej autorytet sięgał funkcji mediatora, militarnego doradcy, a nawet matki narodu. Pokonała wiele kulturowych ograniczeń, w których przyszło jej żyć. Jednak jej postawa nie wynikała z buntu, lecz z posłuszeństwa Bogu i Jego planom. Planom przyniesienia wolności do współczesnego Deborze pokolenia. Michelle McClain – Walters w swojej książce „Namaszczenie Debory” zachęca do stawianiu odważnych kroków wiary w miejscu Bożego powołania i pokonywaniu różnego rodzaju trudności. Podobnie jak w czasach Starego Testamentu, tak i dzisiaj Bóg powołuje kobiety do zadań, które być może je przewyższają. Bez względu na to, co Ciebie dzisiaj ogranicza, Bożym pragnieniem jest, abyś w Jego mocy wzniosła się ponad te przeszkody. Teraz jest czas, by wejść w pełnię swojego powołania, do którego przeznaczył Cię sam Bóg! Podejmij wyzwanie, aby stać się współczesną Deborą, która w miejscu swojego wpływu, w rodzinie, w pracy zawodowej, w kościele z odwagą poprowadzi innych do Boga! Polski przekład książki „Namaszczenie Debory” został wydany nakładem @Wydawnictwa Koinonia i objęty patronatem medialnym przez TBN Polska. Autorka jest szczęśliwą żona i matką. Podróżuje po całym świecie, nauczając na temat słuchania Bożego głosu oraz odkrywania swojego życiowego powołania. W naszym kraju znana jest z wcześniejszej, cieszącej się równie dużym zainteresowaniem pozycji pt. „Namaszczenie Estery”.

TBN Polska patronem albumu Piotra Plichty POISONA „Szepty sumienia”

Piotr Plichta Poison był pogubionym młodym człowiekiem, dziś przez swoją muzykę świadczy o Bogu i opowiada o swoim życiu. Jego pierwszy debiutancki album w całości ma się ukazać już wiosną tego roku. Materiał jest obecnie promowany takimi teledyskami jak: „Pierwszy Wdech”, „Choćby nam mówili” i „Tsunami”. Repertuar nowego materiału składać się będzie z brzmień klubowych, new school'owych, rockowych, a nawet dreft pank'owych. Jak sam Piotr dodaje: „Album odsłoni nowe brzmienie, w każdym utworze będzie można usłyszeć żywe instrumenty. Utwory będą ubogacone w żywą perkusję, a nawet sekcje smyczkowe.” Poison tworzy muzykę pełną fundamentalnych wartości. Stworzył artystyczny program profilaktyki uzależnień, podczas którego ostrzega młodych przed najczęstszymi błędami. Raper ma duże doświadczenie sceniczne, zagrał mnóstwo koncertów w całej Polsce. Współpracował z takimi wykonawcami jak: TGD, Bęsiu, Kolah, Yuro, Kids Gospel Joy i wielu innych.

TBN Polska patronem książki „Kształtowanie dzieci z miłością”

Książka Danny’ego Silka Kształtowanie dzieci miłością uczy, jak przekazać dzieciom zasady Królestwa Bożego i ukazuje serce Boga. Ten łatwy do wdrożenia plan da ci narzędzia do wychowywania dzieci w radości i pełni Pana Jezusa. W przeciwieństwie do podejścia tradycjonalnego, ta książka uczy rodziców, jak wychowywać swoje dzieci tak, aby potrafiły rozporządzać swoją wolnością i chronić ważne relacje na poziomie serca. „... gdzie jest Duch Pański – tam wolność” (2 Kor 3,17) Dzieci rodzą się z podstawową potrzebą wolności. Zaprzeczanie temu lub życie w nieświadomości tego w pewnej chwili niszczy więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem. „W miłości nie ma lęku, lecz doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą. Ten zaś, kto się lęka, nie wydoskonalił się w miłości” (1 J 4,18) Kształtowanie dzieci miłością wprowadza paradygmaty, spostrzeżenia, umiejętności i pomysły, które pomagają rodzicom zredukować strach, poprzez wyeliminowanie wymierzania kar i wzmocnienie serc swoich dzieci, aby mogły one wypełnić Boży plan w swoim życiu. Danny Silk jest pastorem do spraw życia rodzinnego w kościele Bethel w Redding, w Californii. Piastuje on funkcję dyrektora organizacji non profit Kształtowanie Miłością, która jest poświęcona wzmacnianiu rodzin i społeczności na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Razem ze swoją żoną Sheri są rodzicami trójki dzieci. Jako rodzina zastępcza prowadzili oni dom, przez który przewinęło się ponad 70 dzieci! Polski przekład książki został wydany nakładem @Wydawnictwa Szaron i objęty patronatem medialnym przez TBN Polska.

TBN Polska w ofercie Orange

Od 23 stycznia telewizja TBN Polska jest dostępna w wersji HD dla abonentów Orange na kanale 352. To blisko 800 000 kolejnych gospodarstw domowych, w których można oglądać tę stację. TBN Polska to dynamicznie rozwijająca się telewizja familijna z wartościami chrześcijańskimi, która już od ponad roku nadaje 24 godziny na dobę dla polskojęzycznych widzów. Obecnie dociera do blisko 7,7 mln domostw, z sukcesem zdobywając kolejnych widzów. TBN Polska jest częścią TBN Family of Networks, jednej z największych na świecie sieci kanałów telewizyjnych. Tworzą ją 32 stacje, które obejmują swoim zasięgiem ponad 2,4 mld ludzi. Dociera na wszystkie zamieszkałe kontynenty poprzez 84 transpondery. – Cieszymy się kolejnym sukcesem i wartościową współpracą z Orange, dzięki której w kolejnych 800 000 gospodarstw domowych można oglądać TBN Polska. Nasze dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że każdy komu bliskie są wartości rodzinne i chrześcijańskie, znajdzie na naszej antenie wiele inspirujących propozycji – mówi Maria Przybylska, Public Relations Manager w TBN Polska. Oferta programowa stacji skierowana jest do wszystkich członków rodziny. Pasma tematyczne przygotowywane są z dużą starannością, tak by zarówno najmłodsi widzowie, młodzież, jak i dorośli znaleźli tu swoje ulubione programy. Widzowie mogą liczyć na niebanalną rozrywkę, premiery filmowe, bloki tematyczne dla dzieci, młodzieży i rodziców, a także pozycje programowe związane z podróżami, wiarą i rozwojem osobistym.

Aktualności z Facebooka TBN Polska

Mamy dla Ciebie ważną informację! W związku z tym, że zespół Facebook wprowadził właśnie nowe algorytmy, wkrótce nasze posty mogą przestać do Ciebie docierać. Jeśli chcesz, aby wciąż wyświetlały się w Twoich aktualnościach, to w zakładce „obserwowanie” (jak na obrazku) kliknij „wyświetlaj najpierw”. To zajmie jedynie kilka sekund, ale jest konieczne, byśmy pozostali dla Ciebie widoczni.

TBN Polska patronem książki Estery Wieji „Ludzka twarz Izraela”

Izrael to ludzie. Jednak bardzo trudno odpowiedzieć na pytanie, kim jest przeciętny mieszkaniec tego kraju. Naturalnie większości z nas ta ziemia kojarzy się z ludnością żydowską ‒ ale nawet ta jest tak zróżnicowana jak kraje, w których przed laty mieszkali oni sami lub ich krewni. Książka „Ludzka twarz Izraela” opowiada o różnorodności społeczeństwa w Izraelu, której nie zobaczymy w przewodnikach po kraju. Nie jest to pozycja polityczna ani historyczna, lecz bardziej swoisty pamiętnik. Sfabularyzowane historie są wyjęte z życia – ze wszystkimi jego zagadkami, pytaniami i poszukiwaniami. To zbiór obserwacji i przemyśleń o kraju, który ciągle odkrywany, pozostaje nadal nieodgadniony. Estera Wieja – dziennikarka, podróżniczka, autorka książek, przez siedem lat mieszkała w Jerozolimie, w Izraelu, gdzie pracowała dla Międzynarodowej Ambasady Chrześcijańskiej (ICEJ) jako redaktor naczelny magazynu „Word from Jerusalem”. Jest również założycielem Misji Polska-Izrael, działającej w ramach Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja. Regularnie pisze do czasopisma „Nasze Inspiracje”. O swojej nowej książce wypowiada się w takich oto słowach: Z niepohamowaną ciekawością i stałym niedosytem przez prawie siedem lat poznawałam ludzi i miejsca, aby w końcu zebrać te doświadczenia w jedną całość. Prowadząc rozmowy, popijając kawę, śmiejąc się i płacząc, poznawałam różnorodność izraelskiego społeczeństwa. Izrael o ludzkiej twarzy okazał się zupełnie inny niż Izrael w serwisach informacyjnych i przewodnikach. Zapraszam Cię do wspólnego odkrywania, kim są mieszkańcy tego kraju. Książka została wydana przez Wydawnictwo Koinonia i można ją zakupić na stronie: https://goo.gl/BQkhLJ. Telewizja TBN Polska objęła tę interesującą pozycję patronatem medialnym.

Koncert Betlejem w Gdyni – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata

Gdynia, Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław, Łódź, Kraków, Kielce i Lublin – to miasta, w których na przełomie 2017 i 2018 roku można obejrzeć i usłyszeć Betlejem w Polsce. Podczas koncertów zostaną wykonane najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w nowych, oryginalnych aranżacjach. Na scenie wystąpią takie gwiazdy polskiej estrady jak Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Mate.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik czy Dana Winnycka. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób.

TBN Polska patronem książki „Silniejszy” Briana „Head” Welch’a

„Silniejszy” to kolejna książka czołowego gitarzysty zespołu Korn, wydana w polskim przekładzie przez Wydawnictwo AF. Autor wybrał czterdzieści ulubionych wersetów Pisma Świętego. Jeden werset jest przeznaczony na każdy dzień. Brian Welch cytuje dany fragment Biblii, a następnie przedstawia swoje przemyślenia z nim związane oraz to, w jaki sposób odnosi się on do jego życia. Zamysłem autora jest, aby czytelnik nie tylko przeczytał proponowany na wskazany dzień cytat, ale również w ciągu dnia poświęcił czas, by zastanowić się nad jego przesłaniem. Sam Brian „Head” Welch wypowiada się o swojej książce w takich oto słowach: Podzielenie się tym, co ,,mówi” Biblia, było znaczącym powodem, dla którego chciałem napisać tę książkę, ale jest jeszcze jeden: moja podróż z wiarą. Miałem wzloty i upadki, doświadczyłem również innych szalonych rzeczy, którymi chciałbym się podzielić i właśnie dzięki temu Bóg jest ze mną. (…) Dzisiaj jestem silniejszy niż kiedykolwiek byłem, jestem zdolny podjąć jakiekolwiek wyzwanie i to wszystko dzięki moim doświadczeniom z Biblią, chociaż była to długa i ciężka droga. (…) Jeśli przeczytasz tę książkę tylko dlatego, by dowiedzieć się więcej o moim odjechanym rock’owym życiu, nie ma sprawy. Ale moją główną modlitwą jest to, byś doświadczył boskiej miłości, ponieważ podczas czytania tej książki nie jesteś sam. Tak jak Duch Boga jest ze mną podczas czytania Biblii, tak samo i On jest przy tobie, gdy czytasz tę książkę. Może to wydawać się szalone dla niektórych z was, ale taka jest prawda. Usiądź, zrelaksuj się i weź udział we wspólnej czterdziestodniowej podróży. Telewizja TBN Polska objęła książkę patronatem medialnym. Pozycję można zakupić na stronie wydawnictwa: Księgarnia chrześcijańska Absolutnie Fantastyczne.

Świąteczne produkcje w TBN Polska

Przed nami święta Bożego Narodzenia. W ten szczególny czas telewizja TBN Polska oferuje swoim widzom interesujące świąteczne produkcje, które nie tylko umilą czas, ale przede wszystkim zainspirują do pełniejszego przeżywania i zrozumienia istoty tego doniosłego wydarzenia, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa. CUD NARODZIN Gdy obchodzimy święta Bożego Narodzenia, odkrywamy ważną prawdę… Bóg zawsze dotrzymuje obietnicy. Świąteczny serial „Cud narodzin”, który od poniedziałku (18.12.2017) pojawia się na antenie TBN Polska, pogłębia zrozumienie istoty Świąt. Historia ukazana w wigilijnym opowiadaniu może na zawsze zmienić historię życia każdego z nas. BOŻE NARODZENIE PRZEZ WIELKIE B Mich, główny bohater filmowej opowieści, wyraźnie nienawidzi bożonarodzeniowej tradycji i jest na prostej drodze do tego, aby uprzykrzyć te Święta wszystkim mieszkańcom miasta… Czy naprawdę jeden człowiek może zepsuć świąteczny nastrój całej okolicy? W dzień Wigilii zapraszamy widzów na amerykański film z 2011 r., w którym zagrali m.in.: Daniel Baldwin, Nancy Stafford, Ted McGinley i Brad Stine. ŚWIĄTECZNY ANIOŁ Ashley (Kari Hawker) całe życie była zdana jedynie na siebie. Z niechęcią myśli o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia, które zapewne ponownie spędzi jedynie ze swoim psem. Jednak te święta mają okazać się inne… Przygodę zapoczątkuje nowa praca u Nick'a (Bruce Davison nominowany do Oscara, laureat Złotego Globu) oraz przypadkowa znajomość z Willem (K.C. Clyde). Czy można dostać pracę u Świętego Mikołaja? Zobaczcie sami! – już w pierwszy dzień Świąt na antenie TBN Polska. ŚWIĄTECZNY DOMEK Podczas weekendowej wyprawy w góry, Mary (Erin Karpluk) nagle odnajduje dawny świąteczny domek, w którym niegdyś jako dziecko spędzała święta z rodziną. Zainspirowana przez dziadka, Mary rzuca się w wir pracy, by pomóc w odrestaurowaniu tego uroczego miejsca. Jednak świąteczny domek to nie tylko miłe wspominania z przeszłości. Wszystko wskazuje na to, że zadecyduje on również o jej przyszłości... Tę wzruszającą opowieść o znaczeniu niezłomnej wiary i prawdziwej miłości widzowie mogą oglądać już w drugi dzień Świąt w TBN Polska.

TBN Polska patronem książki Levi Lusko „Oczami lwa”

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co by było, gdyby nadszedł czas ciężkiej próby dla Twojej wiary? Levi Lusko stawia to pytanie inaczej: Co będzie, gdy taki czas nadejdzie, a nadejdzie na pewno… Rodzice nazywali ją Lenya Lion (tł. lew) z powodu jej silnej i gwałtownej osobowości oraz czupryny, która od urodzenia pozostawała nieokiełznana i przypominała grzywę króla zwierząt. Nigdy jednak nie spodziewali się, że pięć dni przed Bożym Narodzeniem ich pięcioletnia córka nieoczekiwanie odejdzie do nieba po nagłym ataku astmy. Jak można, będąc rodzicem, wyjść z oddziału ratunkowego bez swojego dziecka? W książce "Oczami lwa" Levi Lusko relacjonuje swoją drogę z Bogiem przez tragedię i niemożliwy do udźwignięcia ból po stracie dziecka oraz udowadnia, że Bóg nawet nasze najciemniejsze doliny potrafi swoją mocą obrócić w największe błogosławieństwa. Cała sztuka polega na tym, by umieć spoglądać na nie… oczami lwa. Ta książka nie jest jednak podręcznikiem przeżywania żałoby, lecz bardziej manifestem życia na wysokich obrotach. Mimo powagi tematu, jaki podejmuje autor, i opisu wydarzeń, z którymi pewnie nikt z nas nie chciałby się konfrontować, książka jest lekka, pełna radości i dająca nadzieję, a jej lektura niesamowicie pochłaniająca. Polski przekład został wydany nakładem wydawnictwa Therismos: http://therismos.pl/wydawnictwo, a jego premiera odbyła się w pierwszym tygodniu grudnia 2017 r. Telewizja TBN Polska objęła książkę patronatem medialny.

TBN Polska patronem medialnym Kongresu Chrześcijańskich Przedsiębiorców w Sejmie RP

Jakie zmiany powinny zostać dokonane w prawie, aby polscy przedsiębiorcy mogli coraz lepiej rozwijać swoje firmy? Co zrobić, żeby relacje rząd – samorząd – przedsiębiorca przyczyniły się do rozwoju polskich firm? Jak wartości chrześcijańskie mogą zmienić oblicze biznesu? Już 9 grudnia 2017 r. Polska Akademia Biznesu, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców, organizuje Kongres Chrześcijańskich Przedsiębiorców. Wydarzenie skierowane do przedstawicieli polskiego biznesu oraz przedstawicieli małych i średnich firm odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciele Polskiego Rządu, Fundacji Ordo Iuris, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, przedsiębiorcy, prawnicy oraz przedstawiciele duchowieństwa. Prelegenci będą dyskutować o optymalnych rozwiązaniach dla polskiego biznesu, znaczenia Katolickiej Nauki Społecznej dla prowadzenia przedsiębiorstw, integracji małych i średnich firm czy identyfikacji potrzeb biznesmenów w zakresie prawno-społecznym. Polacy stają się coraz bardziej przedsiębiorczy. Nie boją się otwierać własne firmy oraz wdrażać w życie nawet najbardziej szalone biznesplany. Otworzyć firmę to jedno, natomiast zmierzyć się z trudnościami napotykanymi podczas jej prowadzenia, to zupełnie inna sprawa. Wymogi rynku, konkurencja, zawiłe przepisy to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą muszą na co dzień mierzyć się polscy przedsiębiorcy. Do tego dochodzą dylematy o moralność postępowania, która w obiegowej opinii spowalnia lub wręcz uniemożliwia dynamiczny rozwój firmy. Według danych Instytutu Socjologii UKSW 95% polskich przedsiębiorców deklaruje, że jest wyznania rzymsko-katolickiego. Spora część z nich szuka złotego środka pomiędzy tym jak dobrze i nowocześnie zarządzać swoją firmą, i jednocześnie żyć w zgodzie ze swoimi wartościami. Aby wziąć udział w Kongresie Chrześcijańskich Przedsiębiorców należy zarejestrować się przez stronę www.kchp.pl. Konferencja nie ma cennika, w związku z tym każdy jest zaproszony! Oprócz TBN Polska patronat na wydarzeniem objęło również Ministerstwo Rozwoju, TVP 1, Program 1 Polskiego Radia oraz Tygodnik Niedziela.

TBN Polska patronem książki „Ziarna na wietrze”

TBN Polska patronem książki Ricka Wienecke „Ziarna na wietrze” „Ziarna na wietrze” to opowieść o podróży Ricka Wienecke w głąb cierpienia Żydów w czasie Holokaustu i męki Jezusa na krzyżu. To historia o tym, jak Bóg używa utalentowanego artysty, aby dzielić się Ojcowskim sercem ze swoimi dziećmi. W połowie lat 70. osobiste przeżycia Ricka popychają go do rozpaczliwego poszukiwania Boga. W tym samym czasie po raz pierwszy styka się z historią narodzin państwa Izrael, które miały miejsce zaledwie trzy lata po horrorze Holokaustu. Kiedy Rick zastanawia się nad tym, w jaki sposób Żydzi przeżyli nie tylko Holokaust, lecz także Wojnę o Niepodległość w latach 1948‒1949, dochodzi do wniosku, że Bóg musi mieć coś wspólnego z Żydami i ich krajem. Zafascynowany Izraelem i historią jego narodu postanawia pracować w kibucu przez sześć miesięcy. W tym czasie Bóg sprawia, że jego serce na stałe zrasta się z żydowskim narodem, ziemią Izraela i żydowskim Mesjaszem Jezusem. Równocześnie Rick stopniowo uczy się używać nowego, danego mu przez Boga, języka przekazu artystycznego – rzeźby. Razem ze swoją żoną Dafną uczą się podejmowania kolejnych kroków wiary i posłuszeństwa, które prowadzą go do wykonania największego „niebiańskiego zlecenia” – Fontanny Łez. Instalacja przedstawiająca „dialog cierpienia” pomiędzy Holokaustem a Ukrzyżowaniem znajduje się w mieście Arad w Izraelu, a jej replika w Brzezince, nieopodal byłego obozu Auschwitz. „Ziarna na wietrze” to nowa pozycja Wydawnictwa Koinonia objęta patronatem medialnym przez TBN Polska. Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa: http://koinonia.org.pl/products/ziarna-na-wietrze

TBN Polska patronem medialnym I Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu GOSPELOWNIA

W dniach 25 i 26 listopada 2017 r. w poznańskiej Auli Artis w Collegium Da Vinci po raz kolejny rozbrzmiewać będzie pełna radości i spontaniczności muzyka gospel. Pierwsza Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu GOSPELOWNIA organizowana z okazji XV-lecia Poznańskich Warsztatów Gospel oraz XX-lecia chóru Gospel Joy to zapowiedź weekendu pełnego wrażeń!

P.O.D. na nowej płycie Dj Yonasa i Bęsia!

Dj Yonas i Bęsiu tworzą skład znanego, hip-hopowego zespołu o nazwie Rymcerze. Pierwszego z raperów – Dj Yonasa, widzowie TBN Polska mieli możliwość poznać w młodzieżowym programie „Na ławce”, którego jest gospodarzem.

TBN Polska w ofercie TOYA

Już od 2 listopada telewizja TBN Polska jest dostępna dla abonentów TOYA w wersji HD na kanale 230.

TBN Polska patronem medialnym The Global Leadership Summit (GLS)

The Global Leadership Summit (GLS) to największa konferencja dla liderów, która w tym roku ma zgromadzić około 400 000 osób w 1375 lokalizacjach.

TBN Polska patronem książki „Twój lud moim ludem”

Don Finto podjął się napisania książki, której treść wnosi nowe, przełomowe spojrzenie na biblijne proroctwa dotyczące duchowego oraz historycznego znaczenia Izraela.

Wspieraj Fundację TBN Polska i odbierz wyjątkowy upominek!

W tym miesiącu rozpoczęliśmy kampanię promocyjną zachęcającą do wspierania naszego kanału. Wspierając Fundację TBN Polska, która jest właścicielem telewizji TBN Polska, otrzymasz od nas specjalny upominek, który przygotowaliśmy dla Ciebie wspólnie z wydawnictwem Koinonia.

TBN Polska zmienia pozycję na liście kanałów nc+!

Przekazujemy ważną informację dla użytkowników platformy telewizyjnej nc+! Od dziś telewizja TBN Polska zmienia pozycję na liście kanałów tego operatora! Teraz możecie nas znaleźć na kanale 221!

TBN Polska patronem „Konferencji 24/7 Serce Dawida”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja dorocznej Konferencji 24/7 Serce Dawida, która odbędzie się w dniach 21-22 października 2017 r. w Warszawie. Telewizja TBN Polska po raz kolejny jest patronem tego wydarzenia.

Izrael: Odkryto kolejne zaginione miasto!

Betsaida to miejscowość, której nazwa jest wielokrotnie wspominana w Ewangeliach. Oznacza ona „dom rybaka”. Właśnie ta osada, leżąca na brzegu jeziora Genezaret w Izraelu, była miejscem narodzenia trzech spośród najbliższych uczniów Jezusa z Nazaretu.

Nowa jesienna ramówka na antenie TBN Polska

1 września na antenie TBN Polska zagości jesienna ramówka. Znajdzie się w niej wiele nowych, wartościowych propozycji dla całej rodziny, a także kontynuacje znanych już widzom programów.

Telewizja TBN Polska w ofercie Vectry!

Od 24 sierpnia telewizja TBN Polska będzie dostępna w wersji HD dla abonentów Vectry na kanale nr 177. Dzięki tej współpracy nowy polski kanał familijny z wartościami chrześcijańskimi będzie można oglądać w ponad 600 000 kolejnych gospodarstwach domowych w ponad 380 miastach w Polsce.

Tajlandia – Ląd Wolności

Tajlandia, a właściwie Królestwo Tajlandii, to państwo w południowo-wschodniej Azji. Na pewno nieraz słyszeliście o tym barwnym i egzotycznym kraju, ale dzisiaj przedstawimy kilka ciekawostek, które Was zaskoczą.

TBN Polska w ofercie w Jambox i PGTV!

Telewizja TBN Polska jest już dostępna w ofercie kolejnych operatorów! Świetna wiadomość dla posiadaczy Jambox i PGTV! Abonenci tych telewizji już teraz mogą oglądać nasz kanał. Znajdziecie nas w Jambox na kanale 376 oraz w PGTV pod numerem 64.

Szokujące wyznanie Seleny Gomez!

Gwiazda muzyki pop, Selena Gomez, nie wstydzi się mówić o swojej chrześcijańskiej wierze. W ostatnio przeprowadzonych wywiadach opowiadała o Bogu, kościele Hillsong i swojej relacji z pastorem Carlem Lentzem.

Justin Bieber: Bóg jest dobry, nawet wśród ciemności

Koncert One love Manchester, poświęcony pamięci ofiar zamachu z 22 maja 2017 r.

Nowa letnia ramówka już na antenie TBN Polska

Już od dzisiaj na naszej antenie nowa letnia ramówka ze specjalną ofertą programową dla całej rodziny. Pojawią się kontynuacje znanych już widzom serii, ale też zupełnie nowe produkcje, specjalnie na wakacje.

Z Jeruzalem aż po krańce ziemi

Hillsong jest znanym na całym świecie kościołem, posiada swoje kampusy w Sydney, Cape Town, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Kijowie i wielu innych miastach.  Został założony 33 lata temu.

Piłkarze pomagają chorym

Niezwykle miło jest nam poinformować, że telewizja TBN Polska została patronem medialnym ogromnego przedsięwzięcia, mającego na celu pomoc chorym osobom. Organizatorem projektu jest nowo utworzona fundacja Poland 21c, a inicjatorami są Sławomir Górecki oraz Andrzej Gąsiorowski, którym serdecznie dziękujemy.

Rękopisy ksiąg Starego Testamentu odnalezione?

Zespół badaczy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie wraz z naukowcami z Uniwersytetu Liberty w Wirginii odnalazł dwunastą grotę zawierającą „zwój znad Morza Martwego”. Według odkrywców może to oznaczać, że takich jaskiń jest więcej. Niestety, ta, która została odnaleziona, była okradziona i wewnątrz znaleziono jedynie papirus. Kierownik wykopaliska powiedział w oświadczeniu:

„10 przykazań”

Poznaj niezwykłą historię Mojżesza i wyprowadzenia narodu wybranego z egipskiej niewoli.

Pascha zapowiedzią krzyża

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla was blok programowy z serialem Przeżycie Wielkanocne. Od soboty do poniedziałku w godzinach 18:00-22:00 możecie wspólnie z rodziną obejrzeć i rozważyć historię śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Każdy z odcinków przeprowadzi nas przez inny aspekt tego najważniejszego w chrześcijaństwie święta.

Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

Pierwszego kwietnia co roku obchodzimy Prima Aprilis (z łac. „Prima dies Aprilis”, czyli pierwszy dzień kwietnia). Tego dnia wszyscy możemy się wykazać naszą pomysłowością i poczuciem humoru. Robimy sobie nawzajem psikusy i żarty, wprowadzamy znajomych w błąd.

Izrael bliżej - wycieczka i koncert Hillsong United!

Zapraszamy Was na wyjazd, który objęliśmy patronatem. Razem z TBN towarzysz zespołowi i pastorom kościoła Hillsong podczas ich trasy po Ziemi Świętej. Zwiedź miejsca związane z postaciami biblijnymi, Muzeum Yad Vashem oraz muzeum Izraela, podziwiaj piękno przyrody i skosztuj lokalnej kuchni. W ofercie posiłki i noclegi, uczestnictwo w trzech koncertach Hillsong United, zwiedzanie i przejazdy.

Gitarzysta Korn na chrześcijańskiej konferencji?

Brian ‘Head’ Welch jest doskonale znaną postacią, szczególnie wśród fanów muzyki heavymetalowej. W 2004 roku został ogłoszony jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów według magazynu Guitar World.

To już dziś! Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej!

Wiosna jest uważana za najlepszą porę roku. Pojawiają się pierwsze promienie słońca, dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze. Cały świat budzi się do życia, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, listki i kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów. Pierwszy dzień wiosny od dawna jest odbierany za cudowny i ekscytujący. Jest on symbolem końca mroźnej zimy, ustępującej miejsca przepięknej wiośnie, która niesie ze sobą nadzieję, nowe pomysły, plany.

Konferencja Steiger Compact: #misjawmiescie

Już 31 marca w Warszawie odbędzie się niesamowite wydarzenie pod patronatem medialnym TBN Polska. Celem konferencji Steiger Compact: #misjawmieście jest pokazać, jak skutecznie docierać z Ewangelią do pokolenia młodych ludzi i jak zmniejszyć kulturowy dystans między Kościołem a tymi, którzy sami do niego by nie przyszli. Mówcy poruszą także temat uczniostwa, tego, jak pomóc młodzieży w pełni być sobą, odważnie podążać za Jezusem oraz nie bać się wyrażać swojej wiary.

Ewangelizacja za kratkami

Znany na całym świecie ewangelista bez rąk i nóg, Nick Vujicic, niesie dobrą nowinę w amerykańskich więzieniach. Sześćset jeden zakładów z dwudziestu jeden stanów zgłosiło chęć uczestnictwa w spotkaniach i wysłuchania jego przesłania.

8 piosenek, o których nie sądziłeś, że są chrześcijańskie

Muzycy wspomniani w tym artykule w większości nie są określani jako chrześcijańscy. W swoich piosenkach nawiązują jednak do tematów biblijnych i dotykają kwestii wiary. Piosenki tu przeanalizowane prawdopodobnie znasz, ale teraz będziesz mieć szansę odkryć je na nowo.


Page 1 / 2