Koncert Betlejem w Gdyni – najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata

 

Gdynia, Katowice, Warszawa, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Kalisz, Wrocław, Łódź, Kraków, Kielce i Lublin – to miasta, w których na przełomie 2017 i 2018 roku można obejrzeć i usłyszeć Betlejem w Polsce. Podczas koncertów zostaną wykonane najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata w nowych, oryginalnych aranżacjach. Na scenie wystąpią takie gwiazdy polskiej estrady jak Natalia Kukulska, Kasia Moś, Igor Herbut, Mietek Szcześniak, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Mate.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik czy Dana Winnycka. Wokalistom towarzyszyć będzie AUKSO – jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Zagra także międzynarodowy zespół wybitnych instrumentalistów, stworzony specjalnie na tę okazję. W 12 koncertach weźmie udział łącznie ok. 90 tysięcy osób.

 

Koncert Betlejem w Gdyni odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godzenie 18:00 w hali Gdynia Arena. To multimedialne widowisko będzie się składało z czterech części: najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe świata w wykonaniu gwiazd, składanie życzeń oraz łamanie się opłatkiem (uczestnicy koncertu otrzymają go wraz z programem przy wejściu na koncert), wspólne śpiewanie polskich pieśni bożonarodzeniowych, finał.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na wsparcie osób niedożywionych w ramach akcji „Głodnych nakarmić”, a każdy, kto dostarczy we wskazane miejsca artykuły żywnościowe dla potrzebujących, otrzyma tytuł Ambasadora Miłosierdzia.

 

Telewizja TBN Polska została Przyjacielem Wydarzenia, zachęcając mieszkańców Trójmiasta do uczestniczenia w tym niezwykłym koncercie.

 

Bilety można zakupić w Placówkach Caritas Archidiecezji Gdańskiej oraz internetowo:

www.betlejemwpolsce.pl/pl/betlejem-w-gdyni