Koncert Chwały on-line

W dniu 11 czerwca 2020 roku o godzinie 20.00 z okazji uroczystości Bożego Ciała, które jest świętem upamiętniającym obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii odbędzie się KONCERT CHWAŁY transmitowany on-line przez Internet. 

Czym jest Koncert Chwały?

 Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie wraz z Bełchatowskim Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON pragną zorganizować Koncert Chwały, który będzie transmitowany na żywo przez Internet. Oprawę muzyczną Koncertu Chwały zapewni Zespół Muzyczny SYJON z Bełchatowa oraz inni zaproszeni artyści. Ta grupa muzyczna już wielokrotnie podejmowała się takiej formy szerzenia Słowa Bożego i uwielbienia Pana Boga. Zespół Muzyczny SYJON to pasjonaci muzyki chrześcijańskiej. Postanowili oni połączyć swoje talenty i umiejętności, aby przez muzykę i śpiew nieść Dobrą Nowinę. Święty Jan Paweł II powiedział ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. W myśl tych słów Zespół Muzyczny SYJON nawet w tym trudnym czasie jakim jest czas epidemii działa i bierze czynny udział w Adoracjach Najświętszego Sakramentu oraz koncertach uwielbieniowych. Poprzez to działanie pragnie dawać ludziom szczególnie tym, którzy gorzej radzą sobie z epidemią nadzieje na lepsze jutro i wzmacniać ich wiarę. Swoim działaniem zespół wypełnia Słowo Boże, które mówi: ,,cóż jest warta wiara bez uczynków” Jk 2,26 

Wydarzenie będzie miało charakter szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą. Pragnieniem organizatorów jest dotrzeć do jak największej ilości osób spragnionych modlitwy i uwielbienia Pana Boga. Ponadto muzyczne uwielbienie ma dawać nadzieję i wzmacniać ducha narodu. Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała. 

Za pośrednictwem Internetu przekaz dotrze do wielu osób z całej Polski i z zagranicy. Pragnieniem Organizatorów jest to, aby ta inicjatywa była początkiem przyszłych podobnych koncertów, oraz przyczyniła się do propagowania wartości chrześcijańskich zakorzenionych w kulturze i dziedzictwie narodowym. 

Koncert odbędzie się w PGE Giganty Mocy w Bełchatowie i będzie transmitowany w Święto Bożego Ciała o godzinie 20.00 poprzez profil na Facebooku Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie oraz przez profil Zespołu Muzycznego SYJON. 

Serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w Koncercie Chwały! 

Organizatorzy: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie http://parafiaparzno.com/ 

Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej SYJON https://bsmmch-syjon.pl/

Koncert swoim patronatem medialnym objęła telewizja TBN Polska.