Majówkowy czas: kiełbaski, ogródek i porządek w szafie!

Niestety. Tegoroczną majówkę ponownie musimy spędzać w cieniu szalejącej pandemii. Czy to oznacza spędzenie majówkowego weekendu na kanapie? W żadnym wypadku! Oto kilka naszych propozycji dla wszystkich, którzy nie mają żadnych planów na spędzenie urlopu.

  1. Grill? A może jednak ognisko?

Z okresem majówkowym zdecydowana większość ludzi kojarzy zapach tłustej kiełbaski.  Czy już kiedyś grillowaliście? Jeśli nie, to najwyższa pora się nauczyć. Zapewniamy, że nie ma łatwiejszego sposobu przyrządzenia posiłku niż grillowanie. Więcej przygotowania wymaga rozpalenie ogniska, ale ten wysiłek opłaci się! Poświęćcie na to jeden wieczór, a przekonacie się, jak wiele przyjemności daje odpoczynek przy szalejących płomieniach i cieple wytwarzanym przez naturę.

 

  1. Zjedliście za dużo kiełbasek? Idźcie na spacer!

Niestety majówkowe jedzenie nie należy do przyjaznych naszej wątrobie posiłków. Dlatego po obfitym posiłku zdecydowanie odradzamy przesiadywanie przy stole. Spróbujcie namówić najbliższych na krótki spacer. Gwarantujemy, że poczujecie się zdecydowanie lepiej, a po okresie majówkowym okrutna waga nie pokaże dodatkowych kilogramów.

 

  1. Jeśli nie spacer, to może krótka wycieczka?

Na pewno w pobliżu waszego miejsca zamieszkania znajdują się ciekawe miejsca, o których nie macie pojęcia. Może tegoroczna majówka jest dobrym czasem, żeby pobawić się w podróżnika i takie miejsca odnaleźć? Czasami nie jest potrzebny nawet samochód – wystarczą sprawne rowery. Reszta należy do was!

 

  1. Ćwiczenia w ogródku

Nie lubicie grillować, a wycieczki są dla was nudne? Lubicie bardziej efektywne zajęcia? Początek maja to okres, w którym wielu działkowców jest już w trakcie porządkowania swoich ogrodów. Może zniszczona ławka już od kilku miesięcy czeka na naprawę? Może trzeba furtkę odmalować? Na działce zawsze znajdzie się coś do zrobienia.

 

  1. Planszówki czy karty?

Co zrobić w przypadku, gdy majówkowa pogoda płata figle i na niebie zamiast słońca pojawiają się deszczowe chmury? Planszówki to zawsze dobre rozwiązanie na nudę. Gry są nie tylko dobrą zabawą, ale również rozwijają wyobraźnię i logistyczne myślenie. Podobnie jak gry karciane. Pamiętacie jeszcze jak się gra w makao lub w oczko?

 

  1. Albo puzzle!

Puzzle to rozrywka dla osób, które nie cierpią na brak czasu. Puzzle pożerają czas, sprawiają, że godziny się kurczą. Układanie nie jest tak spektakularne jak gra w planszówki czy w karty, ale daje większą satysfakcję i nagradza cierpliwość. 

 

  1. Porządek w szafie.

Ile razy obiecywaliście sobie, że w końcu pozwalniacie półki w swoich szafach? Teraz macie na to czas! Najwyższa pora wyrzucić w końcu te przetarte dżinsy, koszulki, które straciły swoje kolory i wszystkie dziurawe skarpetki! 

 

  1. Kobieto – zrób coś dla siebie!

Drogie panie, może majówka to dobry czas, żeby się odprężyć? Zróbcie sobie małą przyjemność! Pomalujcie sobie paznokcie na jakiś szalony kolor. Albo połóżcie na twarz maseczkę. A może pobawicie się w produkcję domowych kosmetyków? Zapomnijcie na chwilę o obowiązkach, pozwólcie sobie na chwilę relaksu!

 

K.Z