Nowości muzyczne od chrześcijańskich muzyków

Można by pomyśleć, że w niespokojnych czasach, w których przyszło nam żyć, artystów prześladuje nuda. Być może niektórzy faktycznie nie potrafią odnaleźć się w życiu ograniczonym przez pandemię. Za to osoby, które przedstawię poniżej, kreatywnie wykorzystały ostatnie miesiące aby dzielić się z nami wiarą i swoją twórczością. Oto efekty ich pracy.

 

Tau – Kod

Kim byśmy byli, gdyby Bóg nie zamieszkał w naszym życiu? Z takim pytaniem pozostawia nas Tau po przesłuchaniu jego utworu. Wizja rapera to pesymistyczny obraz jego losów, ale sama piosenka ma jak najbardziej wydźwięk optymistyczny. Bo jednak Bóg jest z Nami. Bo jednak te ponure sceny przedstawione w utworze to tylko brudne myśli, a nie współczesna rzeczywistość.

 

Mate.O/TU – Będę wielbić Boga w każdym czasie

Mate.O w typowym dla swojej twórczości stylu zaprasza nas do przesłuchania najnowszego albumu „Pentecoste Live”. Tym razem przemawia do nas słowami psalmu 34 z… ogródka. Tak, tak. Ten koncert był nagrywany w zielonym ogródku, wieczorem, przy blasku świec. Od razu Boże Słowa nabierają innego znaczenia, prawda?

 

Weronika Korthals – Dzieci

Z kolei Wernika Korthals sięgnęła po wiersze Jana Pawła II. Muszę uczciwie przyznać, że to bardzo dobry pomysł. Nasz papież Polak pozostawił nam wiele wskazówek, z których nieustannie powinniśmy czerpać pełnymi garściami. Na przykład w formie wierszy. Jeśli ktoś niechętnie sięga po poezję, otrzymuje szansę zapoznania się z naukami Jana Pawła II ubranymi w nastrojowy utwór.

 

Maria Bober – Miłosierny Pan

Pozostaniemy na chwilę w balladowych brzmieniach. Kolejny utwór, chociaż bardzo krótki, niesie ze sobą bardzo bogatą treść. Bóg jest czystą miłością. Właśnie o tym śpiewa Maria Bober. Bóg nawet największy dramat potrafi przeistoczyć w miłość. Kiedy słyszymy jego szept w swojej głowie, życie staje się lżejsze i nabiera bardziej wyrazistych kolorów.

 

Jezus Drogą – Wołanie

Ileż w tym utworze jest bożego zaufania! Ta piosenka musiała powstać na fundamentach ogromnych pokładów wiary. Melodia czaruje nienachalną nieśmiałością i krystalicznie czystą skromnością. To słychać w każdym pojedynczym akordzie zagranym na pianinie. Natomiast słowa wyśpiewywane przez wokalistkę są jak balsam dla duszy – uspokajają i ukajają.

GGDuo – Nieznane

Kolejny utwór z klimatycznym pianinem w tle, tym razem podarowany Nam od małżeństwa Gąsiorów. 10 lat małżeństwa to około 3650 dni wspólnego życia. Pewnie zgodzicie się ze mną, że to kawał czasu. Tak długo trwa już związek Gabi i Wojtka. A oni nadal marzą o tym, aby razem uciec w nieznane. Jeśli zastanawiacie się, jak może brzmieć miłość, być może usłyszycie ją w tych słowach i dźwiękach.

 

Gabriela Blacha – 1,2,3

Macie już dosyć nastrojowych pieśni? Proszę bardzo, oto taneczna nowość od Gabrieli Blachy. Ponownie posłuchamy piosenki o małżeństwie, ale jakże różnej od utworu stworzonego przez GGDuo. Tym razem z melodii bije energia i zabawa. Przed zawarciem związku zawsze pojawiają się wątpliwości, ale ta piosenka jest chyba najlepszym przykładem na to, że jednak małżeństwo to nie tylko wspólne pokonywanie przeszkód, ale również szalona przygoda przepełniona radością i szczęściem.

 

Iwona Pietrala – Woda Żywa

Tęsknicie za koncertami uwielbienia? Jeśli tak, włączcie ten utwór. Brakuje mi tylko gospelowego chóru w refrenie. Ale to nie szkodzi, chórek sobie dośpiewam 😊 Ciało rwie się do zabawy, a serce do modlitwy i od razu w chłodny, jesienny wieczór robi się cieplej. Zapewne za sprawą tych dźwięków w stylu reggae albo tych wakacyjnych obrazków z klipu. A może to po prostu Duch Święty na nas działa?