Oto #MojaHistoria – Dion Robothon

Źródło: https://tbn.org/blog/jesus-please-save-my-life-dions-story

Dion dorastała w rozbitej rodzinie. Szukała uwagi u chłopców – uwagi, której nie mogła dostać od ojca. Pozwalała, by to oni mieli wpływ na jej myślenie, sposób ubierania się, na to, z kim się umawia. Po około ośmiu miesiącach spotykania się z pewnym młodym mężczyzną, postanowiła uwolnić się od jego nieustępliwych nacisków poślubienia go. Jednak mężczyzna nie rezygnował.

ZERWAŁA SIĘ DO BIEGU, ALE JĄ DOPADŁ I PCHNĄŁ NA BETON

Któregoś wieczoru późno wróciła do domu. Gdy sięgała ręką do drzwi, w ciemności dostrzegła stojącą w cieniu sylwetkę. Już jego przekrwione oczy wystarczyły, by postawić ją w stan gotowości, ale słowa, które usłyszała, jeszcze bardziej mroziły krew w żyłach: „Myślałaś, że tak łatwo ode mnie uciekniesz”. Zerwała się do biegu, ale ją dopadł i pchnął na beton.

Przyciśnięta do ziemi, usłyszała, jak mówi: „Jesteś moja i nikt nie będzie cię miał. Dostaniesz nauczkę”. Poczuła na plecach coś ostrego. Dźgnął ją zaledwie kilka centymetrów od kręgosłupa. Wtedy przypomniała sobie to, co powtarzała zawsze jej babcia: „Nigdy nie bój się wezwać imienia Jezusa. On ratuje życie”. W tamtej chwili paniki głośno zawołała: „Jezu, proszę, ocal moje życie! Proszę Jezu!”. Światło w domu sąsiada natychmiast się zapaliło, zaszczekał pies. Napastnik uciekł ze strachu przed złapaniem go na gorącym uczynku. Bóg ocalił jej życie, ocalił przed paraliżem i spędzeniem reszty życia na wózku. Gdy kobieta dotyka blizny na plecach, mówi: „Zobacz, przez co Jezus przeszedł na krzyżu; nie wstydź się prosić Go o pomoc”.

Dion potrzebowała nieco czasu na wydostanie się z toksycznych związków, by w końcu stać się głosem dla innych. Twoje wsparcie umożliwia TBN bycie dla Dion źródłem pociechy. Twoje darowizny czynią TBN miejscem, w którym kobieta może dzielić się swoją historią. Bóg może posłużyć się TBN, by pociągnąć cię ku głębszej relacji ze sobą, tak jak uczynił to z Dion. Znajdziesz tu pozytywne historie z całego świata - historie takie jak Dion - które pomogą ci zmierzyć się z życiowymi wyzwaniami.

„IMIĘ JEZUSA MA OGROMNĄ MOC...”

W oparciu o swoje wstrząsające doświadczenie, Dion głosi mocne słowa: „Imię Jezusa ma ogromną moc; nigdy nie bój się go użyć”.

Oto #MojaHistoria. Partner TBN, Dion Robothon