Rozdanie nagród Grammy

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego odbyła się 59. gala wręczenia nagród GRAMMY przyznawanych w 84 kategoriach. Tegoroczne rozdanie statuetek zdominowane zostało przez Adele, do której trafiło 5 statuetek, w tym za nagranie i płytę roku. Chance the Rapper zabrał ze sobą do domu statuetkę za Najlepszy Rapowy Występ oraz Najlepszy Rapowy Album Roku, ale również był on odpowiedzialny za jeden z najbardziej zapadających w pamięć występów tej nocy. David Bowie i Greg Kurstin zgarnęli po 4 złote gramofony, choć ten pierwszy pośmiertnie.

W kategoriach Najlepsza Piosenka Chrześcijańska, jak i Najlepszy Chrześcijański Album, triumfowali Hillary Scott&The Scott family z piosenką Thy Will. Pokonali oni takich wykonawców jak m. in. Crowder, Hilsong Young&Free. Dla Hillary to już siódma statuetka. Najlepszy utwór gospel to w tym roku God Provides w wykonaniu Tameli Mann, a album - Losing My Religion Kirka Franklina. W czasie remixu utworów z najnowszego albumu Coloring Book, dołączył do niego Kirk Franklin, wraz z chórem gospel, który zaczął prowadzić tłum w uwielbieniu przy wykonaniu Jak wielki jest Bóg.

Ten niesamowity moment możecie zobaczyć poniżej! 

https://twitter.com/whatstrendingSa/status/831003129420341248

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i z niecierpliwością oczekujemy tego, co będzie się działo w muzyce przez cały następny rok.

Źródło: twitter.com/HillaryScottLA