SLOT Pomorze 2018

Źródło: SLOT Pomorze

 

SLOT Art Festival, SLOT Rzeszów, SLOT Poznań... Przyszedł więc czas na SLOT Pomorze 2018! Już po raz piąty Gdynia organizuje pomorską odsłonę tego niesamowitego, cieszącego się dużą popularnością festiwalu kulturalnego. W Parku Rady Europy, 8 września, będzie można osobiście doświadczyć wyjątkowej atmosfery SLOTu.

SLOT Pomorze został stworzony po to, żeby nigdzie się nie spiesząc, pobyć razem i doświadczyć czegoś nowego. Program spleciony jest w całość w 6 obszarach: Plenerowe Warsztaty Artystyczne, Strefa audiowizualna i SLOT Kino, Strefa 12k #znajdzdobro, Cafe Przystań – chillout i spotkania, Panel dyskusyjny „Sztuka Życia” i koncert zespołu Dzieła Wybrane.

W tym roku na szczególną uwagę zasługuje strefa audiowizualna stworzona z myślą o młodych ludziach. Praca z kamerą w studiu filmowym, warsztaty aktorskie z teatrem Valldal, montowanie filmu smartphonem i udowadnianie życiowości współczesnych seriali – to i jeszcze więcej będzie można znaleźć w multimedialnym namiocie. To nie koniec festiwalowych niespodzianek. Jednym z gości specjalnych panelu dyskusyjnego będzie Kapitan Krzysztof Baranowski, a w programie znajdzie się także tworzenie muralu i dzieła lokalnych ośrodków twórczych.

Festiwal ma być przede wszystkim okazją do zatrzymania się w ciągłym biegu, w którym wszyscy, chcąc nie chcąc, uczestniczymy. To miejsce na twórczość, wymianę myśli, chillout i relacje.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Inicjatyw Twórczych Fordewind. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Prezydent Miasta Gdynia, Gdyńskie Centrum Kultury, portal Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, portal Kultura Dostępna oraz telewizja TBN Polska.

 

FB: https://www.facebook.com/SlotPomorze

www: http://www.slotpomorze.pl/