Sześć zaskakujących prezentów, które zadowolą każdą mamę

Kwiaty? Kupiliście w tamtym roku. Czekoladki? Mama wszystkich poczęstuje, a sama nie zje ani jednej. Kolejna figurka, która będzie stała na półce i się kurzyła? Też macie problemy z zakupem prezentu na dzień mamy? Spróbujemy jakoś temu zaradzić! Oto nasze propozycje, z których ucieszy się każda chrześcijańska mama!

  1. Pismo Święte

Każda mama potrzebuje niewyobrażalnych pokładów energii, aby nie tylko wypełniać swoje obowiązki, ale również przez cały dzień opiekować się rodziną. Wierzę, że właśnie tę energię może czerpać z Bożych Słów. Czy już pomyśleliście o tym, że Pismo Święte to nietrafiony pomysł? Zdążyliście pomyśleć o tym, że Biblia kurzy się na waszej półce?

Proponuję wam poszperać w internecie i znaleźć takie Pismo Święte, które idealnie podpasuje waszej mamie. Wybór jest ogromny. Być może pomyślicie nad zakupem Biblii przeznaczonej specjalnie dla kobiet? Być może waszej mamie przyda się Pismo Święte w formie płyty CD lub pendrive’a? A może waszą mamę do przejrzenia Księgi zachęciłyby zdjęcia dzieł o tematyce sakralnej dopasowane do Bożych Słów? Ja byłabym zachwycona, gdybym otrzymała od dziecka Biblię w formie komiksu (tak, biblijne komiksy również są sprzedawane!).

Pismo Święte wcale nie musi być tradycyjnym zbiorem maleńkich słów zapisanych na tysiącach stron! 

 

  1. Kubek

Prawie każda mama zaczyna dzień od zaparzenia mocnej kawy. I zapewne każda z tych mam potwierdzi, że kawa w ulubionym kubku smakuje lepiej niż w innych. Może właśnie taki kubek należałoby mamie sprezentować? Na rynku dostępne są miliony takich naczyń z przeróżnymi wzorami, od cytatów z Pisma Świętego, które rozbudzą nawet największego śpiocha, po kolorowe obrazki z wizerunkami świętych. 

 

  1. Zestaw kosmetyków z „Pieśni nad Pieśniami”

Czyż nie cudownie byłoby pachnieć niczym znana wszystkim oblubienica z „Pieśni nad Pieśniami”? Teraz każda mama może poczuć się jak ona! Internetowe sklepy mają w sprzedaży kosmetyki, które sprawią, że każda kobieta będzie mogła zrelaksować się wśród zapachów mirry, drzewa sandałowego, nardu i róży. Więc jeśli chcecie kupić mamie zapach miłości, lepszego zestawu chyba nie znajdziecie.

 

  1. Kolorowanki

Uwierzcie mi, każda mama lubi na chwilę zamienić się w dziecko, wziąć do rąk kredki i pobawić się w kolorowanie. Po całym dniu biegania i dźwigania ciężarów na swoich barkach taka zabawa może być banalnym i pomysłowym sposobem na restart głowy. A starannie pokolorowane Boże Słowa z całą pewnością zostaną bardziej docenione przez Boga niż czarnobiałe szablony.

 

  1. Boże krówki

Krówki z nieba? To chyba jeszcze nie to! Ale z całą pewnością są to krówki, które nie dodają zbędnych kilogramów! A jeśli dobrze poszukacie, to znajdziecie cukierki, które nakarmią nie tylko ciała, ale także dusze waszych mam Bożym Słowem! Smaczna sprawa!

 

  1. Modlitwa

Nie bez przyczyny modlitwa znalazła się na samym końcu tego zestawienia. Propozycje, o których pisałam wcześniej, z całą pewnością dostarczą każdej mamie ogromną ilość radości. Ale być może wasza mama potrzebuje czegoś, czego nie jesteście w stanie kupić. Szczera  modlitwa jest najcenniejszym darem, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Prezenty są piękną tradycją, ale dzięki modlitwie Bóg będzie mógł odciążyć mamę z ciężarów, które na jej barki nałożyło życie. Więc proszę was, tego dnia, 26 maja, nie zapomnijcie o szczerej i gorliwej modlitwie!