TBN Polska patronem audiobooka „Krzyż i sztylet”

 

Książka, która sprzedała się w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy na całym świecie w końcu doczekała się wydania w wersji audiobooka.

Elektryzująca historia młodego pastora małego, wiejskiego kościoła, w której pełne grozy wydarzenia sąsiadują z tchnącymi optymizmem opisami „nowego początku” w życiu członków nowojorskich gangów. Historia pełna poświęcenia i determinacji człowieka, który miał odwagę, by iść tam, dokąd innym zabrakło odwagi. Ameryka, końcówka lat 50. Na ulicach nowojorskich gett walczą ze sobą gangi nastolatków. Bez przyczyny grupa szukających wrażeń chłopaków zabija w parku młodego kalekę. Właśnie to, opisane w jednej z gazet, bulwersujące zdarzenie oraz zwyczaj cowieczornej modlitwy wiejskiego pastora splatają się ze sobą w ciąg nadzwyczajnych wydarzeń, których efektem była przemiana życia dziesiątek tysięcy młodych ludzi.
Ta niezwykła historia młodego kaznodziei czytana w porywający sposób przez Macieja Kowalika sprawi, że przez blisko siedem godzin nie będziesz chciał oderwać się od fabuły, dopóki nie poznasz jej zakończenia.

David Wilkerson urodził w 1931 r. w Hammond, Indiana (USA) w rodzinie kaznodziejów. Ukończył seminarium teologiczne i w 1952 r. został ordynowany na pastora. Był ponad wyznaniowym, ulicznym misjonarzem. W 1958 r. założył organizację Teen Challenge nastawioną na pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. W 1987 r. Wilkerson założył kościół Times Square Church w Nowym Jorku, który do dzisiaj stanowi miejsce schronienia dla tych, którzy zmagają się z różnymi formami uzależnień. Zmarł w 2011 r. w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym.

Audiobook został wydany przez Dobry Owoc i objęty patronatem medialnym przez TBN Polska.