TBN Polska patronem książki „Silniejszy” Briana „Head” Welch’a

Czterdzieści dni metalu i duchowości

 

Życie jest wojną, ale każda bitwa, której doświadczamy, może być użyta jako narzędzie, by sprawić, abyśmy byli silniejsi.

 

„Silniejszy” to kolejna książka czołowego gitarzysty zespołu Korn, wydana w polskim przekładzie przez Wydawnictwo AF. Autor wybrał czterdzieści ulubionych wersetów Pisma Świętego. Jeden werset jest przeznaczony na każdy dzień. Brian Welch cytuje dany fragment Biblii, a następnie przedstawia swoje przemyślenia z nim związane oraz to, w jaki sposób odnosi się on do jego życia. Zamysłem autora jest, aby czytelnik nie tylko przeczytał proponowany na wskazany dzień cytat, ale również w ciągu dnia poświęcił czas, by zastanowić się nad jego przesłaniem.

Sam Brian „Head” Welch wypowiada się o swojej książce w takich oto słowach:

Podzielenie się tym, co ,,mówi” Biblia, było znaczącym powodem, dla którego chciałem napisać tę książkę, ale jest jeszcze jeden: moja podróż z wiarą. Miałem wzloty i upadki, doświadczyłem również innych szalonych rzeczy, którymi chciałbym się podzielić i właśnie dzięki temu Bóg jest ze mną. (…) Dzisiaj jestem silniejszy niż kiedykolwiek byłem, jestem zdolny podjąć jakiekolwiek wyzwanie i to wszystko dzięki moim doświadczeniom z Biblią, chociaż była to długa i ciężka droga. (…) Jeśli przeczytasz tę książkę tylko dlatego, by dowiedzieć się więcej o moim odjechanym rock’owym życiu, nie ma sprawy. Ale moją główną modlitwą jest to, byś doświadczył boskiej miłości, ponieważ podczas czytania tej książki nie jesteś sam. Tak jak Duch Boga jest ze mną podczas czytania Biblii, tak samo i On jest przy tobie, gdy czytasz tę książkę. Może to wydawać się szalone dla niektórych z was, ale taka jest prawda. Usiądź, zrelaksuj się i weź udział we wspólnej czterdziestodniowej podróży.

Telewizja TBN Polska objęła książkę patronatem medialnym. Pozycję można zakupić na stronie wydawnictwa: Księgarnia chrześcijańska Absolutnie Fantastyczne.