TBN Polska patronem medialnym I Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu GOSPELOWNIA

W dniach 25 i 26 listopada 2017 r. w poznańskiej Auli Artis w Collegium Da Vinci po raz kolejny rozbrzmiewać będzie pełna radości i spontaniczności muzyka gospel. Pierwsza Edycja Ogólnopolskiego Festiwalu GOSPELOWNIA organizowana z okazji XV-lecia Poznańskich Warsztatów Gospel oraz XX-lecia chóru Gospel Joy to zapowiedź weekendu pełnego wrażeń!

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, ale już w piątek 24 listopada specjalnie dla chórów i zespołów wokalnych startuje Konkurs Chórów GOSPELOWNIA. W jury zasiądą dyrygent i członkowie brytyjskiego chóru UP Mass Choir, bardziej znani z występu w Britain Got Talent jako Gospel Singers Incognito. Peter George, Emma O’Connor oraz Josie Nugent to zarówno doświadczeni wokaliści, jak i nauczyciele śpiewu. W składzie jury nie może zabraknąć również Agnieszki „Bacy” Górskiej-Tomaszewskiej – dyrygentki chóru Gospel Joy. W sobotę i niedzielę do tej radosnej czwórki dołączy David Daniel – jeden z najbardziej zasłużonych dla naszego kraju angielskich instruktorów. Wszyscy instruktorzy wspólnie poprowadzą ponad 250-osobowy tłum w trzygłosowej harmonii. GOSPELOWNIA zakończy się koncertem finałowym, na którym wystąpi chór warsztatowy oraz zwycięski chór z piątkowego konkursu.

Sobotni wieczór to również owiana dotąd tajemnicą niespodzianka, przygotowana przez chór Gospel Joy. Po kilku latach pracy światło dzienne ujrzy kolejny album tego chóru! Zwiastun płyty został wypuszczony w połowie września i nosi tytuł „Napełniaj mnie”. W singlu występuje Natalia Niemen, która zachwyca interpretacją utworu kanadyjskiego producenta Coreya Butlera.

Wydarzenie będzie zatem bardzo odświętne i radosne, obowiązkowe dla wszystkich miłośników muzyki gospel!

GOSPELOWNIA

  • 24 listopada – konkurs chórów
  • 25-26 listopada – XV Poznańskie Warsztaty Gospel
  • 25 listopada – koncert Gospel Joy
  • 26 listopada – koncert Finałowy Warsztatów Gospel oraz laureata Konkursu
  • 26 listopada – Warsztaty Gospel dla dzieci

Projekt GOSPELOWNIA jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa oraz Urząd Miasta Poznania

Zapisy i więcej informacji na www.gospeljoy.pl w zakładce Warsztaty.