Telewizja TBN nie tylko dla chrześcijan

Źródło: http://mattandlauriecrouch.com/2018/06/29/fishing-modern-world/

 

Pewien zaprzyjaźniony duchowny, Phil Munsey, powiedział kiedyś coś, co zmieniło nasze podejście do tworzenia chrześcijańskiej telewizji: „Nie każdego przyciągną programy, które lubią oglądać chrześcijanie. Powinniśmy wspierać programy, którymi mogą zainteresować się również ci, którzy jeszcze Boga nie znają. To jest prawdziwa ewangelizacja!”.

Taka strategia w dużym stopniu opisuje dzisiejszą postawę, którą przyjmujemy w całym TBN. Naszym celem jest dotrzeć do nowego pokolenia z Bożym przesłaniem o nadziei i łasce, wykorzystując przy tym fascynujące i nowatorskie treści.

Pragniemy dosięgać widzów, którzy niekoniecznie byliby skłonni oglądać tradycyjną „telewizję chrześcijańską”, zawierającą jedynie transmisję mszy czy kazań. Aby zachęcić ich do oglądania naszego kanału, TBN tworzy nowatorskie programy, takie jak rozrywkowa produkcja Huckabee, pełna dobrej muzyki i wywiadów z osobami z pierwszych stron gazet. Podobnie w naszym polskim studiu przygotowaliśmy programy, które są w stanie zainteresować nawet te osoby, które z chrześcijaństwem nie mają za wiele wspólnego. I na przykład w poprzednich sezonach wszyscy miłośnicy ekstremalnych przygód i podróży mogli oglądać program „Dzikie serca” – emocjonujące reportaże i wywiady z osobami, którym niestraszne żadne wyzwania. Natomiast emitowana w tym sezonie produkcja „Życie. Małżeństwo” porusza aktualną dla każdego tematykę małżeńskich problemów i związanych z nimi działań prewencyjnych.

Dzięki tej świeżej strategii TBN na całym świecie ciągle rośnie i przyciąga całkowicie nową grupę ludzi, nowe pokolenie widzów, którzy potrzebują doświadczyć miłości Jezusa.

Najważniejsze jest to, że wizja TBN nie uległa zmianie. Nadal dostarczamy widzom to samo przemieniające życie przesłanie o Bożej miłości. Jednak nasze metody zmieniają się i będą się zmieniać, aby dopasować do kultury i świata, w którym żyjemy. Jednak niech to was nie zmyli - prawdziwa ewangelizacja i troska o ludzkie dusze są nadal tym, o co chodzi w TBN.