Tragedia przemieniona w wyraz Bożej miłości

Źródło: https://tbn.org/blog/wounded-warrior-finds-healing-and-returns-vietnam-share-christ

Z bloga Matta i Laurie Crouch – prezesów sieci kanałów TBN

 

Jako prezes TBN często słyszę następujące pytanie: „Czego potrzeba, by za pośrednictwem chrześcijańskiej telewizji wysłać Ewangelię na cały świat?” Szybka odpowiedź brzmi: „Potrzeba ponad trzydziestu sieci, nadających w czternastu językach, korzystających z osiemdziesięciu jeden satelitarnych transponderów”.

Ale to tylko część odpowiedzi. Wyposażenie i sprzęt są konieczne, by dotrzeć na obszary, których mieszkańcy nie mają dostępu do biblijnych treści w swoim rodzimym języku. Jednak nasza infrastruktura nadawcza i sygnały satelitarne to jedynie część strategii. Prawdziwa siła, wywołująca zmianę w ludzkim życiu, leży w produkcji natchnionych przez Boga treści. Wielokrotnie prowadzi nas to ku poszukiwaniu wspaniałych historii o ludziach, którzy dokonują zmian dla Jezusa.

Ostatnio ta potrzeba zaprowadziła nas do Wietnamu, dokąd udaliśmy się wraz z wieloletnim przyjacielem telewizji TBN  Dave'em Roever'em. Mamy przywilej znać Dave'a od dziesięcioleci. Dave jest amerykańskim weteranem wojny w Wietnamie. W 1969 roku został tragicznie ranny, gdy tuż przy jego głowie wybuchł granat. Niszczący wybuch spowodował oparzenia trzeciego stopnia na twarzy i różnych częściach ciała, co już na zawsze zmieniło jego życie.

Jak mówi sam Dave: „Twoje życie może się zmienić w ciągu sekundy. W Wietnamie, ktoś z ukrycia rzucił granatem, który zniszczył mi twarz, słuch, włosy i otworzył mi klatkę piersiową. Rany były tak poważne, że mogłem dosłownie zobaczyć w piersi moje własne, bijące serce”.

To cud, że Dave przeżył obrażenia oraz ich następstwa w postaci depresji i myśli samobójczych. Za to, co go spotkało nigdy nie winił Boga. Wprost przeciwnie, Bóg dał mu odwagę, motywującą go do poszukania sposobu podzielenia się Bożą miłością z mieszkańcami Wietnamu. Dave przez dziesięciolecia siał w Wietnamie ziarna miłości. Wietnamczycy znają go, ponieważ widzą jego dobre czyny. Dave zbudował w ich kraju klinikę i oddział dziecięcy w miejscowym szpitalu. Przez dekady głosił i dzielił się z nimi Ewangelią o Jezusie, a jego hojność otwierała ich serca na przyjęcie tego przesłania.

Historia Dave’a zainspirowała nas do nakręcania filmu dokumentalnego, poświęconego jego osobie. Z pewnością będziemy się starali, aby był emitowanych również na antenie TBN Polska.

PRZYSZŁOŚĆ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ TELEWIZJI W WIETNAMIE I AZJI

Cieszymy się, że sieć kanałów TBN stale rośnie i sięga nowych rejonów na całym świecie. Z nadzieją myślimy o rozwoju chrześcijańskiej telewizji w Azji. Mamy nadzieję, że również Wietnamczycy będą mogli mieć swoją chrześcijańską telewizję, która dołączy do rodziny kanałów TBN. Laurie i ja pragniemy, byś wiedział, jak bardzo cię kochamy. Modlimy się za ciebie, wierząc, że nadal będziesz wzrastać w łasce przez poznanie Pana Jezusa. Niech Bóg cię błogosławi!