Trzy książki, które każdy ojciec powinien mieć na swojej półce

Każdy tata marzy o tym, aby jego dziecko było szczęśliwe, mądre oraz życzliwe. W jaki sposób to osiągnąć? Najlepiej po prostu dawać dobry przykład, bo przecież dzieci naśladują rodziców. Ale w jaki sposób wypracować ten dobry przykład? W poniższych książkach znajdziecie na to odpowiedź.

„BOSKI TATA. Osiem sposobów na bycie niesamowitym ojcem, które przekazał nam Jezus” - Gregory Popcak

W jaki sposób stać się dobrym ojcem? Ojcem, który umie zadbać o potrzeby rodziny? Ojcem, potrafiącym sprawić, aby dom był miejscem, w którym nigdy nie zabraknie miłości?  Ojcem, w którym dzieci będą widzieć Bożego posłańca zaangażowanego w misję przekazywania wiary? Gregory Popcak proponuje metodę opartą na ośmiu błogosławieństwach, które przekazał nam sam Pan Jezus. Jego interpretacja słynnego Kazania na górze, wyrażana w formie prostych porad, pomaga mężczyznom urzeczywistnić wizję Boga, w której ojciec porusza się śladami pozostawionymi przez naszego Ojca w niebie. Autor przede wszystkim koncentruje się na relacji z Bogiem, ale również stara się umiejętnie nauczyć współżycia z najbliższymi, odkrywania ich potrzeb oraz dostrzegania ich miłości. 

„Facet facetowi, tata tacie. Wiara katolicka i ojcostwo.” - Brian Caulfield

Nie ma dwójki takich samych dzieci. Nie ma dwóch takich samych ojców. Nie ma dwóch takich samych więzi. Nie ma również dwóch identycznych definicji ojcostwa i mężczyzny. Brian Caulfield przedstawia nam mężczyzn, którzy borykają się z różnymi problemami. Problemami, które mogą dotknąć każdego. Zebrane przez niego eseje są nafaszerowane szczerymi doświadczeniami mężczyzn, zawierającymi słabe i dotkliwe chwile, ale również momenty zwycięstwa i ogromnej radości. Ich opowieści mogą pomóc w ocaleniu małżeństwa, a z całą pewnością odkryją przed czytelnikiem kilka życiowych porad pomagających w wychowaniu dzieci w wierze chrześcijańskiej. Ponadto historie ojców są przykładami udowadniającymi, że pracę zawodową można połączyć z obowiązkami rodzinnymi.

 „Przyjaciel, mentor, bohater. Praktyczny poradnik każdego taty.” - Josh McDowell

Każdy ojciec marzy o tym, aby być dla swojego dziecka tytułowym przyjacielem, mentorem i bohaterem. W napisanej przez siebie książce Josh McDowell próbuje pomóc osiągnąć to mężczyznom, przedstawiając im dziesięć ułożonych przez siebie postanowień. Każde takie postanowienie jest równocześnie krokiem pomagającym w zrozumieniu dziecka oraz zacieśnieniu z nim więzi. Josh McDowell wie, w jaki sposób nauczyć potomka kochać Boga, siebie oraz innych ludzi. Potrafi również przekonać dziecko do samodzielnego rozwiązywania konfliktów oraz dokonywania prawidłowych wyborów. Za pomocą prostych słów opisuje, jak zapoznać dziecko z pojęciem sukcesu i porażki. Autor poradnika w sposób niezwykle inspirujący potrafi zmotywować ojców, by ci rozwijali swoje ojcowskie powołania oraz czerpali wiedzę z jego porad, aby pomóc następnym pokoleniom pokonywać ich życiowe przeszkody.