Uwierz, że się da – sześć poradników o ulepszaniu siebie

Początek roku już daleko za nami. Zapewne o postanowieniach noworocznych większość z nas już nie pamięta. Ale życie można zmienić każdego dnia, o każdej porze. Nawet teraz. W jaki sposób? Na to pytanie na pewno znajdziemy odpowiedź w poniższych poradnikach.

 

„Nie troszczcie się” Max Lucado

Nie martwcie się. Oddawajcie Bogu swoje lęki i smutki w modlitwie. On wie, co dla nas jest najlepsze. Mówi o tym fragment listu do Filipian, którym kieruje się Max Lucado. Jeśli wydaje się Wam, że życie Was przerasta i że nie dajecie sobie rady z trudnościami, ta książka jest dla Was. Autor zdoła przekonać każdego, że Bóg jest obok nas i wysłuchuje naszych próśb. Dzięki treści tej książki nie uciekniemy od problemów, ale uwierzymy, że wraz z Bogiem je pokonamy.

 

„Przełamywanie lęku” John Bevere

Wbrew pozorom słowo „nie” jest wyrazem, który czasami ciężko przechodzi przez gardło. John Bevere najpierw uświadamia nam, że pozwalamy się kontrolować ludziom tylko i wyłącznie przez strach. Następnie autor naucza nas sposobów na pokonanie lęku i wzbudzenie w sobie odwagi do obrony swoich poglądów. Jeśli przeczytamy tę książkę ze zrozumieniem, na pewno zrobimy ogromny krok ku uwolnieniu się z łańcuchów zakładanych nam przez lęki.

 

„Uzdrawiające zmiany. Cztery proste kroki do lepszego życia” Henry Cloud

Pogłęb więzi. Nie bądź zależny od bliskich. Znajdź pozytywne i negatywne cechy w sobie i w innych. Dorośnij i stań się odpowiedzialny. Według doktora Clouda, doświadczonego terapeuty, tyle wystarczy, aby pożegnać się z przeszłością i nauczyć się żyć nie tylko z ludźmi, ale również z Bogiem. Plan wydaje się być prosty, prawda? Wcale taki nie jest! Historie, które autor przytacza w swojej książce, to opowieści autentyczne. Zmagania ludzi z problemami przypominają krętą drogę, ale na końcu tej drogi czeka na nich, a także i na nas, uzdrowienie.

 

„Te dręczące emocje” Ken Campbell

Skąd czerpać wiedzę o emocjach? Z Pisma Świętego! Bóg zna nas najlepiej, dlatego w Jego słowach powinniśmy doszukiwać się sposobów na pokonanie tych negatywnych uczuć. Ken Campbell zajrzał do Biblii. W napisanej przez siebie książce opisuje, w jaki sposób rodzą się w nas emocje oraz próbuje nauczyć nas, jak sobie radzić z ich wybuchami.

 

„100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków”

Każdy z nas boryka się ze swoimi lękami. Chociaż nie możemy się ich całkowicie pozbyć, powinniśmy spróbować je oswoić. Yves Boulvin przedstawia nam 100 różnych rodzajów lęków. Pomaga nam je określić i opisać, a także proponuje ćwiczenia, dzięki którym nauczymy się współżyć ze swoimi obawami. Zadania bywają trudne i wymagają wytrwałości oraz konsekwencji, ale na pewno warto poświęcić czas, aby zmienić swoje podejście do życia.

 

„ANTYPORADNIK. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby” – Mika Dunin

Macie już dość zwykłych, moralizujących poradników? Poszukujecie czegoś innego, czegoś, co nie tylko skłoni Was do zmian, ale również rozbawi za pomocą ironii? Ta książka jest dla Was! Mika Dunin nie gryzie się w język. Celnie wytyka błędy, które popełniamy w relacjach z najbliższymi i na swój cyniczny sposób uświadamia nam, że czasem bezmyślnie i nieświadomie niszczymy swoje życie.