Wielkie emocje i nagrody przyćmiła WIELKA wpadka

 

W poprzednim artykule o ogłoszonych oscarowych nominacjach, pisaliśmy, że film La La Land przejdzie do historii! Po wydarzeniach z ostatniej nocy możemy być tego pewni. Film nie zdobył 14 statuetek, a 6 – całkiem niezły wynik (w tym nagroda dla Najlepszego Reżysera i Najlepszej Aktorki, Najlepszych Zdjęć i Najlepszej Muzyki), ale niestety nie to sprawi, że obraz na długo zostanie w naszej pamięci. Podczas uroczystej gali Warren Beatty i Faye Dunaway omyłkowo wyczytali La La Land. Podekscytowani twórcy, wśród owacji zgromadzonych gości, weszli na scenę. Producent filmu rozpoczął swoje przemówienie, podczas którego inspicjent przyniósł nową kopertę, z której jasno wynikało, że Najlepszym Filmem jest Moonlight (wygrana również w kategorii Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepszy Scenariusz Adaptowany). Zaszokowany Warren Beatty tłumaczył, że dostał złą kopertę – stąd ta okropna pomyłka. Jakże wielkie musiało być szczęście Barry'ego Jankinsa. Nigdy wcześniej nie byliśmy świadkami tak wielkiej wpadki na Gali rozdania Oscarów. Na pewno będzie to powodem do żartów przez najbliższe miesiące.

 

Nie możemy jednak pominąć wydarzeń z pierwszych godzin Gali. Prowadzący uroczystość komik Jimmy Kimmel uraczył gości słodkościami spadającymi z sufitu Dolby Theatre, postarał się, żeby młodziutki Sunny Pawar (film Lion. Droga do domu) poczuł się jak Król Lew oraz zaprosił do teatru kilku turystów, którzy byli przekonani, że będą zwiedzać muzeum figur woskowych, tweetował do Prezydenta Donalda Trumpa. Niestety jego starania zostały przyćmione przez wpadkę z ostatnich minut wydarzenia…

 

Przemówienia, jak co roku, zostały uświetnione wystąpieniami muzyków nominowanych w kategorii Najlepsza Piosenka (w tym Justin Timberlake i Sting). Nagrodę za Najlepszą Piosenkę zdobył La La Land – City of stars. Również poświecono niemałą chwilę, aby oddać hołd twórcom, którzy odeszli od nas w minionym roku (m. in. Andrzej Wajda).

 

Pozostali wygrani Oscarów 2017

Ponadto po dwie statuetki zdobyły Manchester by the sea (Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Aktor) oraz Przełęcz Ocalonych (Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż). Warto też pogratulować Violi Davis, która odebrała statuetkę za Najlepszą Aktorkę Drugoplanową w filmie Fences.

89. Gala Rozdania Oscarów była wydarzeniem zaangażowanym politycznie, nagradzającym filmy poruszające palące tematy współczesnego świata. W kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny wygrał Klient. Reżyser Asghar Farhadi zbojkotował wydarzenie i nie pojawił się w Dolby Theatre, aby odebrać statuetkę. Najlepszym Dokumentem Krótkometrażowym jest film Białe Hełmy, traktujący o sytuacji w Syrii i grupie bohaterów, którzy każdego dnia ratują niewinnych ludzi z okopów wojny. Najlepszym Filmem Dokumentalnym jest O.J.: Made in America.

Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło nam podczas minionej nocy. Zapraszamy do polskich kin na nominowane filmy, wciąż możemy zobaczyć: Ukryte Działania, Milczenie, La La Land, Jackie, Moonlight, Manchester by the Sea, Lion. Droga do domu, Nowy Początek, Toni Erdmann, Elle, Aż do piekła, Vaiana, Przełęcz Ocalonych. Życzymy udanych seansów!

 

Źródło filmu: youtube.com/abcnews