Wsparcie dla TBN Polska to wpływ na drugiego człowieka i rozwój wartości chrześcijańskich

  Żyjemy w świecie, który ciągle wymaga od nas poświęcenia. Czy to w pracy, czy w domu, nieustannie angażujemy swój czas i finanse, ale to my sami decydujemy, jak chcemy wykorzystać swoje zasoby i na co je przeznaczyć.

Współczesny świat jest pełen ludzi skupionych wyłącznie na sobie lub na własnych interesach, a cena egoizmu jest wysoka. Tymczasem, poprzez wzajemną życzliwość i wspomaganie się nawzajem, można osiągnąć znacznie więcej. Atmosfera, którą stwarzamy w ten sposób, zmienia otaczający nas świat, buduje nas i innych.

Sama idea pomagania innym przekazywana jest nieprzerwanie w naszej kulturze. Od dzieciństwa wpajano nam ją przez rodziców, wychowawców, nauczycieli, a także przez Kościół. Już od najmłodszych lat słyszymy, że warto pomagać, że tak "po prostu” trzeba, ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek dlaczego? Jaki to ma wpływ na Twoje życie?

Pod pojęciem “pomocy” kryje się wiele znaczeń.

Pomagając innym, nie tylko pomagasz potrzebującym, ubogim czy nieradzącym sobie z przeciwnościami losu, ale też wspierasz działanie tych, którzy tą pomoc niosą.

To również drobne gesty zwykłej sympatii, to Twój czas, Twoja uwaga oraz Twoje finanse, którymi błogosławisz innych, bo taka jest potrzeba tu i teraz.

Z sytuacjami, które stwarzają nam możliwość pomocy komuś, stykamy się codziennie – w domu, w pracy, w szkole, wśród znajomych i nieznajomych. Warto mieć oczy i uszy otwarte, aby czynić jak Jezus, który pomagał innym, nie patrząc na płynące z tego korzyści.

 

Pomaganie innym jest odruchem bardzo szlachetnym, darem płynącym prosto z serca, który ofiarujemy drugiej osobie lub instytucji wspierającej dobrą inicjatywę.

W życiu każdego z nas zdarzają się kryzysowe sytuacje, w których pomoc jest bezcenna. Czasem zwykła możliwość szczerej rozmowy z drugim człowiekiem przyniesie pozytywne skutki. Może to odmienić życie tej osoby, a także nasze. 

W naszym otoczeniu intencje w pomaganiu innym można podzielić na pomoc w celu osiągnięcia korzyści oraz pomoc bezinteresowną. 

 

Z pierwszym rodzajem pomocy mamy do czynienia, kiedy osoba udzielająca pomocy, liczy na odniesienie osobistych korzyści. Przykłady można mnożyć w nieskończoność, np. pomoc drugiej osobie w zniesieniu ciężkiej walizki po schodach, zawiezienie kogoś samochodem w dane miejsce, czy wyprowadzenie czyjegoś psa, a to wszystko za pewną opłatą.

 

Drugi rodzaj to pomaganie bezinteresowne. Występuje, gdy ktoś pomaga innym, nie spodziewając się nic w zamian. To ta bardziej szlachetna forma pomagania i o ile w pomaganiu dla korzyści intencje są jasne, o tyle powodów bezinteresownego pomagania innym może być kilka jak np.:

 

  • Wychowanie - zazwyczaj postępujemy według wzorców jakie nam przekazano w dzieciństwie.

Już od najmłodszych lat zauważamy, jak ktoś czyni dobrze i chcemy to zachowanie naśladować. To bezwarunkowy odruch pomagania, który jest w naszych sercach. 

 

  • Wiara – będąc chrześcijanami, chcemy przestrzegać wszystkich zasad zapisanych w Biblii. Podążamy za Jezusem i postępujemy według wzorców z Pisma Świętego, takich jak na przykład miłosierny Samarytanin z jednej z przypowieści (Łk 10, 25-37).

 

  • Satysfakcja z niesienia pomocy innym - pomagając innym, zaspokajasz własne potrzeby i czujesz się bardziej spełniony. W takiej sytuacji korzyści otrzymuje biorca i dawca.

 

  • Wzorce kultury masowej - Przykłady na to, że pomaganie ma sens, znaleźć można nie tylko w nauce Kościoła, ale też w literaturze i filmie. To właśnie te dwa ostatnie źródła dostarczają wielu wzorów postaw, które mogą wpłynąć na kształtowanie potrzeby bezinteresownej pomocy innym.

 

Każdy z nas może pomagać z całego swojego serca. Czynienie tego dobra sprawia, że stajemy się szczęśliwszymi ludźmi. 

Wsparcie dla instytucji takich jak TBN Polska daje Ci szansę wpływu na los drugiego człowieka. Razem współtworzymy kanał chrześcijański, którego treści zmieniają ludzkie życia. Ponadto wspierając TBN Polska, wpływasz na rozwój wartości chrześcijańskich w całej Polsce i na świecie. Każdy kto ceni wartości nadawane na tym kanale i chce przyczyniać się do ich szerzenia, może wesprzeć TBN poprzez przesłanie dobrowolnej wpłaty na numer konta podany na stronie.

Dla osób, które mają w sercu regularne wsparcie modlitewne i finansowe powstał Klub Widza, do którego możesz dołączyć tutaj.

 

Dla Klubowiczów przewidziane są dodatkowe korzyści: 

- podarunki w ramach wdzięczności;

- wydarzenia biznesowe;

- konferencje dla członków Klubu Widza;

- spotkania z innymi Klubowiczami i zespołem TBN;

-możliwość uczestniczenia w produkcjach telewizyjnych TBN Polska, do których otrzymają wejściówkę VIP.

 

Podarunek za wpłatę” -  to alternatywna droga, przez którą możesz przekazać swój datek. W zamian wyślemy Ci podziękowanie w formie podarunku, jeśli wpłacisz 189 zł lub  więcej.

Informacje o tym co przygotowaliśmy dla Ciebie na dany miesiąc znajdziesz w linku.

 

Jeżeli nie chcesz dostawać “Podarunku za wpłatę”, możesz wybrać drugą opcję “Dar wsparcia”: 

 

Osoby, które chciałyby wspierać nas dowolną kwotą również mogą skorzystać z opcji tradycyjnego przelewu. Poniżej udostępniamy dane:

 

Nazwa i adres odbiorcy:

TBN Polska

ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 7-9, 81-609 Gdynia

Numer konta: 

66 1020 1853 0000 9602 0222 7247

Tytuł: Darowizna dla Fundacji TBN Polska

Dziel się Bożą łaską promując ten kanał. Zawsze znajdziesz na nim odpowiednie treści dla siebie i swoich bliskich. Z pewnością część chrześcijańskich filmów czy programów, które obejrzysz, pokrzepią Twoje serce i sprawią, że uwierzysz we wszechmogącą moc Bożą. Bóg jest Dobry i chce dla nas jak najlepiej. To od nas samych zależy, czy przyjmiemy Jego błogosławieństwo i będziemy postępować zgodnie z Jego planem, czy wrócimy do naszego dotychczasowego, codziennego życia.

W 2 Koryntian 9:6-8 czytamy:

6 A powiadam: Kto skąpo sieje, skąpo też żąć będzie, a kto obficie sieje, obficie żąć będzie.

7 Niech każdy czyni tak, jak postanowił w sercu, bez ociągania się i nie pod przymusem, bo Bóg kocha radosnego dawcę.

8 Bóg też jest w stanie udzielić wam obficie wszelkiej łaski, abyście zawsze we wszystkim mieli dostatek i coraz częściej brali udział w każdym dobrym dziele.

Kochając i służąc naszym bliźnim, żyjemy zgodnie z Pismem Świętym. Pomagając ukochanym dzieciom Boga, okazujemy miłość Jemu. Biblia uczy nas, jak podążać za Jezusem i Go naśladować, jak odnaleźć radość w tym, co czynimy każdego dnia.

Warto pomagać innym, aby ich uszczęśliwiać i pomagać w rozwiązywaniu codziennych problemów, ale należy pamiętać również o  instytucjach, które wpływają na dobro ogółu.

 

Chrześcijańska Telewizja oparta na fundamentalnych wartościach, nie mogłaby istnieć bez pomocy darczyńców, w tym Ciebie i wielu zaangażowanych w pomoc ludzi.  Dlatego też, że jest tak wiele osób mających tę wizję w sercu, telewizja ta nie tylko funkcjonuje, ale i wciąż się rozwija, stawiając sobie nowe cele i produkując kolejne programy. 

Pamiętajmy zatem o tym, by ją wspierać i trzymać w swoich modlitwach.

 

Zmieniajmy razem świat, wzajemnie się wspierając, czyniąc dobro i błogosławiąc sobie nawzajem.

Chwała Bogu za Was i Wasze dobre serca.

Beata Fronczak