Newsy & Aktualności:

Tajlandia – Ląd Wolności

Tajlandia, a właściwie Królestwo Tajlandii, to państwo w południowo-wschodniej Azji. Na pewno nieraz słyszeliście o tym barwnym i egzotycznym kraju, ale dzisiaj przedstawimy kilka ciekawostek, które Was zaskoczą. Dawniej Tajlandia nosiła nazwę Syjam, zmieniło się to dopiero 11 maja 1949 roku. Stamtąd też, jak wskazuje nazwa, pochodzą koty syjamskie. Pełna nazwa stolicy Tajlandii – Bangkoku brzmi: Krung Thep Mahanakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayuthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udomratchaniwet Mahasathan Amon Piman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanukam Prasit. Jest to najdłuższa nazwa miasta na ziemi. Słowo Tajlandia po tajsku znaczy Ląd Wolności. Określenie to w odniesieniu do tego państwa jest jak najbardziej uzasadnione jako, że jest to jedyny kraj w Azji Południowo-Wschodniej, który nigdy nie został skolonizowany przez kraje europejskie. W Bangkoku jest wybudowanych ponad 50 drapaczy chmur (budynków o wysokości ponad 150 metrów). Najwyższy z nich to Mahanakhon mający prawie 315 metrów wysokości, znajduje się w nim 77 pięter. Do Tajlandii przynależy ponad 1400 wysp rozproszonych po rozległym Morzu Andamańskim i Zatoce Tajlandzkiej. Największą z nich jest wyspa Phuket rozciągająca się na 540 kilometrów kwadratowych. Z resztą kraju łączy ją most mający zaledwie 650 metrów długości. W Tajlandii żyje aż dziesięć procent wszystkich gatunków zwierząt. Spotkamy tam 285 gatunków ssaków i aż 925 gatunków ptaków, czyli aż o 300 gatunków więcej niż w całej Europie! Chcesz przenieść się w przyszłość? W Tajlandii jest teraz 2560 rok. Jest to spowodowane tym, że używa się tam kalendarza buddyjskiego, który liczy lata od śmierci Buddy. Według tego kalendarza Nowy Rok obchodzony jest w kwietniu. Jednak współcześnie Tajlandczycy posługują się również dobrze nam znanym kalendarzem gregoriańskim. Tajlandia jest największym eksporterem orchidei na świecie. Ponad 1500 gatunków tej rośliny rośnie dziko w tajskich lasach. Tajlandia jako jedno z niewielu państw posiada dwa hymny narodowe. Jeden dla rodziny królewskiej i jeden dla zwykłych obywateli kraju. Chcesz dowiedzieć się więcej o Tajlandii, jej mieszkańcach, zobaczyć jak niesiona jest im Dobra Nowina i być świadkiem niesamowitych cudów? Oglądaj premierę odcinka Global Ventures już w piątek o 22:45 na antenie TBN Polska!

TBN Polska w ofercie w Jambox i PGTV!

Telewizja TBN Polska jest już dostępna w ofercie kolejnych operatorów! Świetna wiadomość dla posiadaczy Jambox i PGTV! Abonenci tych telewizji już teraz mogą oglądać nasz kanał. Znajdziecie nas w Jambox na kanale 376 oraz w PGTV pod numerem 64. Do tej pory nasz kanał można także znaleźć w niezależnych odbiornikach kanałów satelitarnych FTA, Cyfrowym Polsacie (w grupie kanałów satelity Hot Bird), a także w nc+ na kanale 255. Telewizja TBN Polska pojawi się już niedługo w kolejnych sieciach kablowych i na platformach cyfrowych. Będziemy Was informować na bieżąco! Do zobaczenia przed odbiornikami! Więcej informacji dotyczących odbierania kanału TBN Polska znajduje się na stronie: https://www.tbnpolska.tv/jak-odbierac.

Niewiarygodne wyznanie Seleny Gomez!

Gwiazda muzyki pop, Selena Gomez, nie wstydzi się mówić o swojej chrześcijańskiej wierze. W ostatnio przeprowadzonych wywiadach opowiadała o Bogu, kościele Hillsong i swojej relacji z pastorem Carlem Lentzem.

Justin Bieber: Bóg jest dobry, nawet wśród ciemności

Koncert One love Manchester, poświęcony pamięci ofiar zamachu z 22 maja 2017 r.

Nowa letnia ramówka już na antenie TBN Polska

Już od dzisiaj na naszej antenie nowa letnia ramówka ze specjalną ofertą programową dla całej rodziny. Pojawią się kontynuacje znanych już widzom serii, ale też zupełnie nowe produkcje, specjalnie na wakacje.

Z Jeruzalem aż po krańce ziemi

Hillsong jest znanym na całym świecie kościołem, posiada swoje kampusy w Sydney, Cape Town, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Kijowie i wielu innych miastach.  Został założony 33 lata temu.

Piłkarze pomagają chorym

Niezwykle miło jest nam poinformować, że telewizja TBN Polska została patronem medialnym ogromnego przedsięwzięcia, mającego na celu pomoc chorym osobom. Organizatorem projektu jest nowo utworzona fundacja Poland 21c, a inicjatorami są Sławomir Górecki oraz Andrzej Gąsiorowski, którym serdecznie dziękujemy.

Rękopisy ksiąg Starego Testamentu odnalezione?

Zespół badaczy z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie wraz z naukowcami z Uniwersytetu Liberty w Wirginii odnalazł dwunastą grotę zawierającą „zwój znad Morza Martwego”. Według odkrywców może to oznaczać, że takich jaskiń jest więcej. Niestety, ta, która została odnaleziona, była okradziona i wewnątrz znaleziono jedynie papirus. Kierownik wykopaliska powiedział w oświadczeniu:

„10 przykazań”

Poznaj niezwykłą historię Mojżesza i wyprowadzenia narodu wybranego z egipskiej niewoli.

Pascha zapowiedzią krzyża

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla was blok programowy z serialem Przeżycie Wielkanocne. Od soboty do poniedziałku w godzinach 18:00-22:00 możecie wspólnie z rodziną obejrzeć i rozważyć historię śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Każdy z odcinków przeprowadzi nas przez inny aspekt tego najważniejszego w chrześcijaństwie święta.

Prima Aprilis, uważaj, bo się pomylisz!

Pierwszego kwietnia co roku obchodzimy Prima Aprilis (z łac. „Prima dies Aprilis”, czyli pierwszy dzień kwietnia). Tego dnia wszyscy możemy się wykazać naszą pomysłowością i poczuciem humoru. Robimy sobie nawzajem psikusy i żarty, wprowadzamy znajomych w błąd.

Izrael bliżej - wycieczka i koncert Hillsong United!

Zapraszamy Was na wyjazd, który objęliśmy patronatem. Razem z TBN towarzysz zespołowi i pastorom kościoła Hillsong podczas ich trasy po Ziemi Świętej. Zwiedź miejsca związane z postaciami biblijnymi, Muzeum Yad Vashem oraz muzeum Izraela, podziwiaj piękno przyrody i skosztuj lokalnej kuchni. W ofercie posiłki i noclegi, uczestnictwo w trzech koncertach Hillsong United, zwiedzanie i przejazdy.

Gitarzysta Korn na chrześcijańskiej konferencji?

Brian ‘Head’ Welch jest doskonale znaną postacią, szczególnie wśród fanów muzyki heavymetalowej. W 2004 roku został ogłoszony jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów według magazynu Guitar World. Przez lata był gitarzystą w zespole Korn, z którego odszedł po nawróceniu. Napisał kilka książek o swoim życiu i o spotkaniu Boga, założył także zespół Love and Death. Muzyk angażuje się w działalność charytatywną – adoptował w Indiach 212 dzieci i założył sierociniec w Baligerii. Jak powiedział Welch: "Otworzyły mi się oczy na los dzieci żyjących na ulicach. Uświadomiłem sobie, że muszę im pomóc". W lutym 2013 r. Head wrócił do składu grupy Korn.

To już dziś! Pierwszy dzień wiosny kalendarzowej!

Wiosna jest uważana za najlepszą porę roku. Pojawiają się pierwsze promienie słońca, dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze. Cały świat budzi się do życia, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, listki i kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów. Pierwszy dzień wiosny od dawna jest odbierany za cudowny i ekscytujący. Jest on symbolem końca mroźnej zimy, ustępującej miejsca przepięknej wiośnie, która niesie ze sobą nadzieję, nowe pomysły, plany.

Konferencja Steiger Compact: #misjawmiescie

Już 31 marca w Warszawie odbędzie się niesamowite wydarzenie pod patronatem medialnym TBN Polska. Celem konferencji Steiger Compact: #misjawmieście jest pokazać, jak skutecznie docierać z Ewangelią do pokolenia młodych ludzi i jak zmniejszyć kulturowy dystans między Kościołem a tymi, którzy sami do niego by nie przyszli. Mówcy poruszą także temat uczniostwa, tego, jak pomóc młodzieży w pełni być sobą, odważnie podążać za Jezusem oraz nie bać się wyrażać swojej wiary.

Ewangelizacja za kratkami

Znany na całym świecie ewangelista bez rąk i nóg, Nick Vujicic, niesie dobrą nowinę w amerykańskich więzieniach. Sześćset jeden zakładów z dwudziestu jeden stanów zgłosiło chęć uczestnictwa w spotkaniach i wysłuchania jego przesłania.


Page 1 / 3