Ciekawe Newsy:

Wielkie emocje i nagrody przyćmiła WIELKA wpadka

W poprzednim artykule o ogłoszonych oscarowych nominacjach, pisaliśmy, że film La La Land przejdzie do historii! Po wydarzeniach z ostatniej nocy możemy być tego pewni.

Karnawał w Europie

Prawdopodobnie każdy na świecie słyszał o karnawale w Wenecji, jest to symbol miasta tuż obok gondolierów. Początek karnawału datuje się na XI wiek. W XVIII wieku tradycja ta zamarła, by wrócić w 1979 roku.

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek to jedyny dzień w roku, w którym dozwolone, a wręcz wskazane jest obżarstwo. Nie może na naszych stołach zabraknąć faworków i wszelkich odmian pączków. Tłusty czwartek jest świętem ruchomym zależnym od tego, kiedy przypada Wielkanoc. W Polsce świętujemy go od XVI wieku.

Karnawał w Ameryce

Kolumbia to kraj kawy, szmaragdów, rumu i trzeciego co do wielkości karnawału na świecie. Karnawał w Barranquilli został w 2008 roku wpisany na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO.

Rozgrzejmy się troszkę

Czy wiecie, że odpowiednio modyfikując dietę łatwiej jest nam przetrwać okres zimy?

Kilka słów o białym puchu

Fascynował ludzi od dawna, pisano o nim wiersze i  piosenki. Dostał nawet literacką nagrodę Nobla w 2006 roku. Może nie on, a Orhan Pamuk, który napisał książkę tytułem bezpośrednio odnoszącą się to tego symbolu zimy, który zwykle bardziej kochają dzieci niż dorośli. Domyślacie się już o czym będzie ten artykuł?

Walentynki

Popkultura uczyniła z walentynek dzień wszystkich zakochanych, przesłodzony czekoladkami w opakowaniach w kształcie serca, bo któż nie lubi czekolady? Z jednej strony jest to w dobie poprawności politycznej miłe, ale promowanie romantycznej wizji miłości opiewanej przez poetów z rzeczywistą miłością niewiele ma wspólnego. Dla chrześcijan jasne jest to, że Bóg jest miłością, a Biblia wielokrotnie mówi o miłości Boga do człowieka. Ludzie będący rodzicami chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, warto więc swoje pociechy uświadomić o Bożej miłości. Dzieci zawsze są podekscytowane świętami, więc starajmy się skupiać ich uwagę na łasce i współczuciu Jezusa. Dzieci często pytają, dlaczego Bóg kocha ludzi? Wyjaśniajmy, że nas stworzył, ukształtował, wybrał i uczynił to z miłością. Przebaczającą, niechowającą urazy. Zaproponuj swojemu dziecku zabawę polegającą na tym, że narysuje, jak widzi siebie i przedstawi swoje pozytywne cechy. To nauczy je, że Bóg ich kocha takimi, jakimi są. Niezależnie od tego, jak same siebie widzą, Bóg myśli o nich tylko dobrze. Jeszcze jedną rzeczą, jaką możecie razem zrobić z okazji Walentynek, są kartki z podziękowaniem dla Jezusa, za Jego miłość. Wewnątrz kartek, dzieci mogą podziękować za wszystkie wspaniałe dary, jakimi Bóg ich obdarzył. To będzie dobra lekcja wdzięczności. Kolejna zabawa to „wiszące serca” - polega on na dekorowaniu papierowych serc z wersetami biblijnymi. Później, każde z dzieci rozwiesza swoje dzieła po domu. Boże Słowo jest najlepszym źródłem nauki o Bożej miłości i łasce. Znajdź sposób, aby wiązać Biblię z tym świętem! Doskonała miłość została scharakteryzowana w dwóch listach apostolskich. Święty Paweł w odniesieniu do zarówno małżeństwa, jak i Kościoła napisał do społeczności w Efezie. W tym miejscu należałoby spojrzeć na historię Świętego Walentego biskupa Terni w III w. n.e., gdyż męczeńska śmierć tego kapłana spowodowana była jego sprzeciwem wobec niebłogosławionych związków. Nie bez przyczyny jest to dzień zamykający Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa, warto jednak celebrować wzajemną relację każdego dnia. Z dzisiejszego dnia stwórzcie rodzinne święto miłości do Boga i siebie nawzajem. 1 Kor 13, 1-13: Miłość nie wiąże się z lękiem, lecz wszelki strach usuwa, jest cierpliwa, łaskawa nie ma w niej zazdrości, nie jest pyszna, ani bezwstydna, nie jest samolubna, nie gniewa się, nie jest pamiętliwa dla złych rzeczy, nie cieszy się z krzywdy, ale ma radość z prawdy, zniesie wszytko, wszystkiemu ufa, we wszystkim ma nadzieję, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustanie.

"Milczenie" już 17.02. w kinach

„Milczenie” to według Irwina Winklera, producenta tego i kilku poprzednich filmów Scorseese, najbardziej osobiste dzieło reżysera. Sam autor przyznaje, że na pomysł ekranizacji powieści Shūsaku Endō wpadł w 1989 roku po przeczytaniu jej w pociągu z Tokyo do Kioto.

Rozdanie nagród Grammy

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego odbyła się 59. gala wręczenia nagród GRAMMY przyznawanych w 84 kategoriach. Tegoroczne rozdanie statuetek zdominowane zostało przez Adele, do której trafiło 5 statuetek, w tym za nagranie i płytę roku. Chance the Rapper zabrał ze sobą do domu statuetkę za Najlepszy Rapowy Występ oraz Najlepszy Rapowy Album Roku, ale również był on odpowiedzialny za jeden z najbardziej zapadających w pamięć występów tej nocy. David Bowie i Greg Kurstin zgarnęli po 4 złote gramofony, choć ten pierwszy pośmiertnie. W kategoriach Najlepsza Piosenka Chrześcijańska, jak i Najlepszy Chrześcijański Album, triumfowali Hillary Scott&The Scott family z piosenką Thy Will. Pokonali oni takich wykonawców jak m. in. Crowder, Hilsong Young&Free. Dla Hillary to już siódma statuetka. Najlepszy utwór gospel to w tym roku God Provides w wykonaniu Tameli Mann, a album - Losing My Religion Kirka Franklina. W czasie remixu utworów z najnowszego albumu Coloring Book, dołączył do niego Kirk Franklin, wraz z chórem gospel, który zaczął prowadzić tłum w uwielbieniu przy wykonaniu „Jak wielki jest Bóg”. Ten niesamowity moment możecie zobaczyć poniżej! https://twitter.com/whatstrendingSa/status/831003129420341248 Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i z niecierpliwością oczekujemy tego, co będzie się działo w muzyce przez cały następny rok. Czy wasze typy były trafne?

Nominacje do nagrody Grammy

W poniedziałek 13.02. o godzinie 2:00 czasu polskiego po raz 59. rozpocznie się Gala towarzysząca wręczeniu najważniejszego wyróżnienia amerykańskiego przemysłu muzycznego. Grammy, bo tę nagrodę reprezentuje Złoty Gramofon, przyznawane są w 80 kategoriach i porównywane do muzycznego odpowiednika Oscarów. My przyjrzymy się konkurencji w kategoriach muzyki chrześcijańskiej i gospel. Do zdobywców statuetki należą m.in. For King & Country, Tobymac, Lacrae, a wśród tegorocznych nominowanych znajdziemy: Lauren Daigle, For King & Country, Natalie Grant, Hillsong Young & Free, Crowder, czy Zach Williams.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

Tydzień Małżeństwa to coroczne, odbywające się zawsze w tym samym terminie (7-14 lutego) wydarzenie, którego celem jest promocja małżeństwa i wartości rodzinnych.

Wiosenny powrót do domu

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy powrotu wiosny, a przylot bocianów jest jednym ze znaków tego, że zima ma się ku końcowi. W otoczeniu tej chłodnej aury, która jeszcze nam towarzyszy warto sobie odpowiedzieć na dwa zasadnicze pytania.

Relacja z otwarcia konferencji "Exodus"

Tegoroczni konferansjerzy-Aleksander Włodkowski i Mateusz Wolniak zaprosili na scenę Tomasza Ropiejko – pastora kościoła „Radość życia” w Gdańsku oraz przedstawiciela władz miasta wiceprezydenta Piotra Kowalczuka, którzy wspólnie powitali uczestników tego wydarzenia. Po uwielbieniu pastor Arek Krzywodajć mówił o powszechności rozczarowania. Wieczorem goście bawili się przy bardzo udanym koncercie zespołu 12 kamieni. W dniu otwarcia ERGO Arenę odwiedziło około 1500 osób.

Ciekawe odkrycia archeologiczne w Izraelu

Z każdym rokiem historyczne tereny Izraela odkrywają przed nami coraz więcej elementów potwierdzających prawdziwość Pisma Świętego. Najciekawsze przedstawimy w tym krótkim artykule.

Oscary 2017

Wczoraj rozpoczął się oscarowy wyścig. Na tegorocznej 89. ceremonii rozdania Oscarów Akademia Filmowa przyzna statuetki w 24 kategoriach. Bez względu na ostateczny wynik, do historii przejdzie film La La Land (reż. Damien Chazelle), który zdobył aż 14 nominacji! Rekordową, bo 20. nominację aktorską zdobyła Meryl Streep za Boską Florence. W tym roku Polacy niestety nie mają szans na zdobycie kolejnej statuetki, Powidoki Andrzeja Wajdy nie znalazły się wśród filmów nominowanych w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Po 8 nominacji zdobyły filmy Nowy Początek (reż. Jacques Villeneuve) oraz Moonlight (reż. Barry Jankins). Zaraz za nimi, z 6 nominacjami znajdują się Manchester by the Sea (reż. Kenneth Lonergan) i Przełęcz ocalonych (reż. Mel Gibson). Pozostałe filmy nominowane w kategorii Najlepszy Film to Aż do piekła (reż. David Mackenzie), Fences (reż. Denzel Washington), Lion. Droga do domu (reż. Garth Davis) i Ukryte działania (reż. Theodore Melfi). Po zeszłorocznej kampanii pod hasłem „Oscars so white”, dzisiaj oglądamy jej pierwsze, pozytywne efekty. O tytuł najlepszego filmu starają się dzieła czarnych reżyserów (Moonlight, Fences, Ukryte działania). Również nominacje aktorskie otrzymali niebiali aktorzy: Naomie Harris, Ruth Negga, Viola Davis i Octavia Spencer, a wśród mężczyzn Denzel Washington, Mahershala Ali i Dev Patel. Między 13 a 21 lutego członkowie Akademii będą oglądać nominowane filmy, żeby uroczyście wręczyć statuetki 26 lutego w Teatrze Dolby w Hollywood. W polskich kinach możemy już zobaczyć La La Land, Lion. Droga do domu, Manchester by the Sea, Moonlight oraz Nowy Początek. Zachęcamy, aby wybrać się do kina i wytypować swojego zwycięzcę!

TBN Polska patronem Exodus Conf 2017 | United

W dniach 26-29 stycznia 2017 r. na gdańskiej ERGO ARENIE odbędzie się XXI edycja Konferencji Exodus, podczas której będziecie mogli wziąć udział w wielu wykładach i koncertach. Główną atrakcją tego wydarzenia będzie koncert zespołu Hillsong London, jednego z najbardziej znanych na świecie zespołów chrześcijańskich. Exodus Conf to cykliczna impreza organizowana przez gdański kościół zielonoświątkowy przy współudziale wolontariuszy z innych trójmiejskich kościołów. Telewizja TBN Polska objęła tegoroczną jej odsłonę patronatem medialnym.


Page 1 / 2