Newsy & Aktualności:

Majówkowy czas: kiełbaski, ogródek i porządek w szafie!

Niestety. Tegoroczną majówkę ponownie musimy spędzać w cieniu szalejącej pandemii. Czy to oznacza spędzenie majówkowego weekendu na kanapie? W żadnym wypadku! Oto kilka naszych propozycji dla wszystkich, którzy nie mają żadnych planów na spędzenie urlopu.

Czy jesteśmy uczciwi?

Pewnie jestem ostatnią osobą, która powinna pisać artykuł na temat uczciwości, bo nie nazwałabym siebie wzorem do naśladowania. Ale gdy dowiedziałam się, że 30 kwietnia obchodzi się Dzień Uczciwości, to pomyślałam, że taki artykuł może być świetnym pretekstem, aby zrobić sobie mały rachunek sumienia i zapytać o swoją uczciwość.   

Pismo Święte o miłości: Bóg wprost mówi, że nas kocha!

Napiszę jeszcze raz: Bóg nas kocha. Każde słowo w Piśmie Świętym jest nasączone Jego miłością. Każdy wyraz, który Bóg kieruje w naszą stronę, został napisany w celu zapewnienia nas o swojej trosce, bliskości i zaangażowaniu w nasze życie. W tym artykule mogłabym zacytować całe Pismo Święte i byłby to artykuł napisany na temat. Ja wybrałam jedynie sześć cytatów obrazujących potęgę Bożej miłości.

Czy oglądanie telewizji wpływa na rozwój dziecka?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym pytaniem. Nie raz, by dziecko zająć dłuższą chwilę, rodzice są zmuszeni włączyć telewizor, mając później wyrzuty, że tym negatywnie wpływają na rozwój dziecka. Naukowo potwierdzono, że dzieci do 18 miesiąca nie powinny oglądać telewizji, ponieważ nie rozróżniają rzeczywistości od fikcji. Ma to negatywny wpływ na rozwój mowy, pamięć krótkotrwałą, zaburza sen i koncentrację uwagi.

Wiosenne porządki od czego zacząć?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Choć pogoda nas nie rozpieszcza, to już zaczynamy myśleć nad wiosennymi porządkami. O umyciu okien na święta, czy przygotowaniu ogródka pod warzywa. Przejście z okresu zimowego na wiosenny sprzyja również, by nie tylko rzeczy w szafach odświeżyć, ale też uporządkować trochę nasze otoczenie i nas samych.

Mama ma czas — czyli jak być zorganizowaną?

Jak być zorganizowaną mamą – chyba każda z nas zadaje sobie to pytanie. Jako kobiety mamy wiele ról — matki, żony, kucharki, sprzątaczki, pracownicy, przyjaciółki. Gdy dziecko przychodzi na świat, okazuje się, że doba jest za krótka. Często nie mamy chwili, by w ciągu dnia wypić ciepłą kawę, a co dopiero wygospodarować godzinkę dla siebie. A więc jak sobie pomóc w organizacji czasu?

Szczere Odpowiedzi Dzieci

Szczere Odpowiedzi Dzieci to najnowszy program produkcji TBN Polska. Najmłodsi zmierzą się z pytaniami, które niejednego dorosłego wprawiłyby w zakłopotanie. Program, w którym w miejscu, gdzie kończy się wiedza dzieci, zaczyna się ich kreatywność i wyobraźnia. 

Siedem biblijnych romansów

Jeśli poszukujecie romantycznych historii, Biblia jest skarbnicą takich opowiadań. Zapewne nieraz słyszeliście o Sarze i Abrahamie lub o Elżbiecie i Zachariaszu. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić być może mniej znane osoby, o których wspomina Pismo Święte i które Bóg postanowił złączyć romantyczną, choć nie zawsze krystaliczną miłością.

Uwierz, że się da – sześć poradników o ulepszaniu siebie

Początek roku już daleko za nami. Zapewne o postanowieniach noworocznych większość z nas już nie pamięta. Ale życie można zmienić każdego dnia, o każdej porze. Nawet teraz. W jaki sposób? Na to pytanie na pewno znajdziemy odpowiedź w poniższych poradnikach.

Przekaż 1% dla Fundacji TBN Polska

1% Twojego podatku to ziarno, które wyda plon. Zostań siewcą – wesprzyj TBN Polska. Przekaż 1% podatku na familijną telewizję chrześcijańską.

Pytania zmieniające życie. Dr Wojciech Kowalewski

Co sprawia, że jedni żyją pełnią życia, a inni nie? Co jest źródłem spełnienia w życiu? W wirze codzienności łatwo jest ślizgać się po powierzchni bez wnikania głębiej w stan swojego serca. A gdyby tak zatrzymać się i na nowo wsłuchać się w cichy głos swojego serca? Dr Wojciech Kowalewski w inspirujący sposób zachęca czytelników do podróży w głąb serca. 

Boży generałowie – Wielcy reformatorzy.

TBN Polska patronem medialnym książki ,,Boży generałowie - Wielcy reformatorzy” Zapraszamy do zapoznania się z opisem książki oraz recenzją.

Filmy na jesienną chandrę

Dołuje Was przeciągający się okres kwarantanny? Czujecie się przybici szarą jesienną pogodą? A może po prostu potrzebujecie chwilowej ucieczki? Przygotowałam dla Was sześć filmów, które zabiorą Was do innych światów, zapoznają Was z ludźmi zmagającymi się z problemami podobnymi do naszych i podpowiedzą Wam, gdzie poszukiwać szczęścia i jak walczyć z demonami.

Rachab – kobieta wiary

Rachab wysławia się jako kobietę wiary. Mimo tego, że jej imię jest znane, a wiele jej uczynków zasługuje na pochwałę, nie została oficjalnie włączona w poczet świętych. Jej imię znajduje się w najważniejszej genealogii świata – rodowodzie Jezusa Chrystusa.

Nowości muzyczne od chrześcijańskich muzyków

Można by pomyśleć, że w niespokojnych czasach, w których przyszło nam żyć, artystów prześladuje nuda. Być może niektórzy faktycznie nie potrafią odnaleźć się w życiu ograniczonym przez pandemię. Za to osoby, które przedstawię poniżej, kreatywnie wykorzystały ostatnie miesiące aby dzielić się z nami wiarą i swoją twórczością. Oto efekty ich pracy.

Pięć opowieści dla osób zmęczonych jesienią

Nieuchronnie zbliża się czas ciepłego kocyka, gorącej kawy i lektury, która pomaga w przetrwaniu tych ciemnych ponurych wieczorów. Właśnie takie wieczory są najlepszym czasem, aby zapomnieć o zimnie i nieustającym deszczu i zatopić się w historiach ludzi, z którymi mamy więcej wspólnego niż nam się wydaje. Oto nasze przykłady książek, które rozgrzeją Was, kiedy za oknem będzie szaleć jesienny armageddon.

TBN Polska patronem medialnym WIECZORU PAPIESKIEGO pt. Święty Jan Paweł II – Papież Wolności

Rok 2020 Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Świętego Jana Pawła II. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin oraz 42. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Bełchatowskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Syjon postanowiło uczcić pamięć o wielkim Rodaku i w dzień 42. rocznicy wyboru Ojca Świętego

Już jest! Nowy numer Głosu Przebudzenia

Już jest! Nowy numer Głosu Przebudzenia - chrześcijańskiego magazynu poruszającego aktualne zagadnienia związane z duchowością, społeczeństwem oraz wyzwaniami codziennego życia i współczesnego kościoła. W numerze również TBN Polska!

Dziesiątki tysięcy chrześcijan na ulicach Waszyngtonu!

W sobotę, 26 września, Franklin Graham poprowadził Marsz Modlitwy 2020. Wydarzenie miało na celu podkreślenie pokuty i wstawiennictwo za narodem. Uczestnicy wznosili modlitwy do Boga prosząc o interwencję w burzliwym dla ich kraju okresie politycznym.W sobotę w centrum handlowym w Waszyngtonie dziesiątki tysięcy ludzi zebrały się machając flagami amerykańskimi, klęcząc w małych kręgach modlitewnych obok pomników, śpiewając i słuchając mówców, którzy wzywali naród do spotkania się i uzdrowienia.

Czy zabiegasz o innych?

Ostatnio w zwykłej rozmowie bardzo dotknęło mnie usłyszane zdanie o apostole Pawle, że on nie tylko zakładał zbory, ale też troszczył się, by każdy z nich wzrastał, wydawał owoc. Jak to robił? Pisał listy, odwiedzał ich, zachęcał, mówił jak powinno być (nauczał), nierzadko również napominał czy modlił się o nich – innymi słowy – zabiegał.

Biblijni bohaterowie, którzy wygrali z samotnością

Ostatnimi czasy modnym słowem, często używanym przez media, jest wyraz epidemia. Nie, artykuł, który napisałam, nie jest związany z koronawirusem, chociaż większość z Was pewnie o tym pomyślała. Epidemia samotności rozwija się w zastraszającym tempie. Jak radzić z jej powracającymi falami? Poszukałam odpowiedzi w księdze, w której znajdują się wszystkie odpowiedzi na pytania, czyli oczywiście w Piśmie Świętym. Kilka zapewne znanych Wam postaci w pewnych etapach swojego życia musiały zmagać się z samotnością. Oto one:

Lektury dla dzieci i dla dorosłych, które przeniosą Cię z powrotem do wakacyjnego czasu

Któż by nie marzył o tym, aby wakacje trwały dłużej niż dwa miesiące? Nie znam osoby, która nie chciałaby zatrzymać czasu w okresie urlopu lub dni wolnych od szkoły. Niestety nie jest to możliwe, ale znam sposób na to, by na chwilę przenieść się do światów, w których nie wspomina się o szkole lub pracy. Wystarczy sięgnąć po wakacyjną książkę lub taką książkę komuś podrzucić. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie letnich opowieści z podziałem dla różnych członków rodziny.

„Mamusiu, nudzę się…” - czyli kilka słów o tym, w jaki sposób zająć dziecku czas

Nadeszły wakacje, a wraz z wakacjami – wolny czas. Dużo wolnego czasu. Dla niektórych dzieci – zdecydowanie zbyt dużo wolnego czasu. Co zrobić, kiedy na zewnątrz jest ponuro, deszcz stuka w szyby, a dziecko nieustannie poszukuje rozrywki? Przedstawię wam kilka sposobów na zorganizowanie dzieciom wolnego czasu i przy okazji przemycenie  w zabawie chrześcijańskich wartości.

Trwaj w Panu

Ostatnio dużo słyszę o tym, by trwać w Panu. W przeciągu ostatnich dwóch tygodni, prawie na każdym spotkaniu jest o tym mowa. Sądzę, że Pan coś chce Nam (a może szczególnie mi) przekazać w tym temacie.

Dzieło krzyża

Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą.

Czerwcowe nuty z Bożym przesłaniem

ks. Bartczak - „Odchodzę” Najbardziej znany raper wśród księży przyzwyczaił nas do swojego pozytywnego flow. Tym razem próbuje nakłonić nas, aby nie marnować życia, ale poświęcić je Bogu. 

Trzy książki, które każdy ojciec powinien mieć na swojej półce

Każdy tata marzy o tym, aby jego dziecko było szczęśliwe, mądre oraz życzliwe. W jaki sposób to osiągnąć? Najlepiej po prostu dawać dobry przykład, bo przecież dzieci naśladują rodziców. Ale w jaki sposób wypracować ten dobry przykład? W poniższych książkach znajdziecie na to odpowiedź.

Jaki jest Bóg

Tak często słyszę zza kazalnicy, że kaznodzieja pyta Boga o czym ma w danym dniu powiedzieć, a odpowiedź nadchodzi w najmniej spodziewanym momencie. Bo gdy siada, by przygotować kazanie, coś mu nie idzie, skupia się, by zrozumieć, by usłyszeć i nic. 

Trzy książki dla mamy, która chce zmienić swoje życie

„Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni?” „O matko święta! Chrześcijańska mama od A do Z” „Mama na pełen etat”

Koncert Chwały on-line

W dniu 11 czerwca 2020 roku o godzinie 20.00 z okazji uroczystości Bożego Ciała, które jest świętem upamiętniającym obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii odbędzie się KONCERT CHWAŁY transmitowany on-line przez Internet.

Sześć zaskakujących prezentów, które zadowolą każdą mamę

Kwiaty? Kupiliście w tamtym roku. Czekoladki? Mama wszystkich poczęstuje

Konkurs na instagramie

Wraz z świetnym profilem instagramowym @jezus_cie_kocha przygotowaliśmy dla Was konkurs

#Hot16Challenge2

#Hot16Challenge2 to druga edycja wyzwania, w którym raperzy, a teraz już nawet popowi artyści nominują się wzajemnie do nagrania krótkiego utworu. ,,Szesnastka”, bo to właśnie nagrywają artyści to liczba wersów utworu, jaki powinien zostać wymyślony, nagrany i opublikowany w ciągu 72 h.

Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś na antenie TBN Polska

Wywiad w 5 odcinkach od 9 do 13 kwietnia 2020.

Betlejem w Gdyni

Po raz trzeci przed nami „Betlejem w Gdyni”. Tym razem zapraszamy 10 stycznia na godzinę 19:00 w Arena Gdynia. Jak dotychczas, podczas tego wydarzenia będzie można posłuchać najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich z różnych epok i kultur.

TBN Polska patronem książki ,,Królestwo należy do małych dzieci"!

Jeżeli czas naszego dzieciństwa wypełniony został smutkiem, niezrozumieniem, strachem, czy samotnością mamy nie wątpliwie utrudnione zadanie podczas budowania więzi z Naszym Niebiańskim Ojcem.

TBN Polska patronem audiobook Bajka o świętym apostole Andrzeju.

Każda okazja jest dobra, aby posłuchać historie pełne wartości i inspiracji. Jednym z takich źródeł jest audiobook ,,Bajka o świętym Andrzeju Apostole”. To 12 słuchowisk , które poświęcone są przybliżeniu sylwetki każdego z apostołów. Baśniowy klimat, oprawiony elektryzującymi dźwiękami przenoszą dzieci w świat znany nam z Nowego Testamentu. Towarzysząc Apostołom w bardzo ciekawych życiowych sytuacjach, mają szansę doświadczyć emocji, które są niejednokrotnie źródłem owocnych rozmów z opiekunami.

TBN Polska patronem książki Mai Frykowskiej.

Spirala zła potrafi wchłonąć każdego, kto odwraca wzrok od moralnych wartości, które nadają prawdziwy sens życiu. Jednym z takich miejsc, gdzie można się zapomnieć jest świat tzw. show biznesu. Często okazuje się, że blask fleszy, sława, bycie w centrum uwagi dają tylko chwilowe zapomnienie o tym, że jest się bardzo samotną i nieszczęśliwą osobą. Kimś, komu najwierniej towarzyszy wyłącznie ból i tęsknota za byciem bezwarunkowo kochanym, szanowanym i akceptowanym.

Ewangelia bez granic! Jak być rękami i nogami Jezusa dla świata spragnionego Bożej miłości? – Nick Vujicic

Choć każdy chrześcijanin jest powołany do głoszenia Ewangelii, niewielu z nich wie, jak to robić. Jak dzielić się wiarą z innymi ludźmi, by oni również mogli poznać i pokochać Jezusa Chrystusa? Autor Nick Vujicic doskonale rozumie trudności, których doświadczają ludzie pragnący głosić Dobrą Nowinę. Przekonuje jednak, że każdy może znaleźć sposób ewangelizacji pasujący do jego osobowości i sytuacji życiowej. W swojej najnowszej książce Nick dzieli się wieloma praktycznymi wskazówkami i pomysłami, podpowiadając, jak dzielić się Ewangelią słowem i czynem w świecie, który tak bardzo potrzebuje Bożej miłości. Nick stawia sprawę jasno: „Skoro Bóg może uczynić swymi rękami i nogami człowieka bez kończyn, to z pewnością może posłużyć się każdym ochoczym sercem!”. A zatem – do dzieła! NICK VUJICIC jest jednym z najsłynniejszych światowych ewangelizatorów, mówcą motywacyjnym, autorem międzynarodowych bestsellerów i dyrektorem organizacji Life Without Limbs – fundacji niosącej Ewangelię i pomoc w cierpieniu ludziom na całym świecie. Mimo że urodził się bez kończyn, dzięki wsparciu rodziny i wierze w Boga pokonał ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i jest szczęśliwym, spełnionym człowiekiem. Co więcej, stał się inspiracją dla milionów ludzi i regularnie przemawia do szerokiej publiczności na temat pokonywania przeszkód i spełniania marzeń. Nick pochodzi z Australii, gdzie wychowywał się w rodzinie serbskich emigrantów, a obecnie mieszka w Kalifornii z żoną Kanae i czwórką dzieci. Jest autorem takich bestsellerów jak: Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!, Niezwyciężony! i Miłość bez granic. Więcej informacji o autorze można znaleźć na jego stronie: www.nickvujicic.com. Książka została wydana nakładem wydawnictwa Aetos Media i objęta patronatem medialnym przez TBN Polska. Książka spotkała się z wieloma przychylnymi opiniami w środowisku chrześcijańskim. „Jestem przekonany, że nowa książka Nicka Vujicica będzie dla setek tysięcy czytelników w Polsce źródłem inspiracji i nadziei. Ufam, że Nick doprowadzi wiele osób do żywej relacji z Jezusem i przez przykłady, jakie podaje, pomoże odkryć swoją misję i być w niej szczęśliwym.” ks. Rafał Jarosiewicz − organizator rekolekcji Stadion Młodych na stadionie PGE Narodowym, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej „Nick jest cudem, który udowadnia nam, że Bóg z największego dramatu w życiu potrafi wyprowadzić wielkie dobro. Niech ta książka pomoże Ci uwierzyć, że i Ty możesz być narzędziem w Jego ręku!” Marcin Zieliński − ewangelizator przemawiający w kraju i za granicą, lider wspólnoty „Głos Pana” ze Skierniewic „Nick Vujicic nie musi nawet nic mówić. Ewangelizuje już przez to, że pojawia się na stadionach, w wielkich halach, kościołach. Spotkał Go i nie może przestać o Nim opowiadać. Człowiek bez rąk jest Jego przebitymi dłońmi. Marcin Jakimowicz − dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, autor książek Jak poruszyć niebo? oraz Pan Bóg? Uwielbiam!, lider wspólnoty „Diakonia Św. Rodziny” z Katowic „Najnowsza książka Vujicica porusza, bo – jak mało która pozycja – wprawia w ruch, pobrzmiewając w sercu wezwaniem: Wstań i idź. Na cały świat!” Kuba Blycharz i Ola Maciejewska − zespół niemaGOtu

TBN Polska patronem audiobooka „Krzyż i sztylet”

Książka, która sprzedała się w nakładzie ponad 50 milionów egzemplarzy na całym świecie w końcu doczekała się wydania w wersji audiobooka. Elektryzująca historia młodego pastora małego, wiejskiego kościoła, w której pełne grozy wydarzenia sąsiadują z tchnącymi optymizmem opisami „nowego początku” w życiu członków nowojorskich gangów. Historia pełna poświęcenia i determinacji człowieka, który miał odwagę by iść tam, dokąd innym zabrakło odwagi. Ameryka, końcówka lat 50. Na ulicach nowojorskich gett walczą ze sobą gangi nastolatków. Bez przyczyny grupa szukających wrażeń chłopaków zabija w parku młodego kalekę. Właśnie to, opisane w jednej z gazet, bulwersujące zdarzenie oraz zwyczaj cowieczornej modlitwy wiejskiego pastora splatają się ze sobą w ciąg nadzwyczajnych wydarzeń, których efektem była przemiana życia dziesiątek tysięcy młodych ludzi. Ta niezwykła historia młodego kaznodziei czytana w porywający sposób przez Macieja Kowalika sprawi, że przez blisko siedem godzin nie będziesz chciał oderwać się od fabuły, dopóki nie poznasz jej zakończenia. David Wilkerson urodził w 1931 roku w Hammond, Indiana (USA) w rodzinie kaznodziejów. Ukończył seminarium teologiczne i w 1952 roku został ordynowany na pastora. Był ponad wyznaniowym, ulicznym misjonarzem. W 1958 założył organizację Teen Challenge nastawioną na pomoc osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. W 1987 roku Wilkerson założył kościół Times Square Church w Nowym Jorku, który do dzisiaj stanowi miejsce schronienia dla tych, którzy zmagają się z różnymi formami uzależnień. Zmarł w 2011 r. w wyniku obrażeń doznanych w wypadku samochodowym. Audiobook został wydany przez Dobry Owoc (http://dobryowoc.com/) i objęty patronatem medialnym przez TBN Polska.


Page 1 / 4